Таємниці трафіку

00:00,
14 Квітня 2012
1594

Таємниці трафіку

00:00,
14 Квітня 2012
1594
Таємниці трафіку
Правильний аналіз статистики відвідуваності допоможе підвищити популярність інтернет-видання.

Як збільшити трафік вашого веб-сайту, ґрунтуючись на статистиці відвідуваності? Відповідь здається очевидною, однак застерігаю, що багато контент-менеджерів підходять до цього питання з неправильного боку – і в результаті завдають шкоду своєму бізнесу.

Першою на думку спадає така відповідь: подивитися, які матеріали є найбільш популярними згідно зі статистикою, і, відповідно, готувати більше контенту такого штибу.

Однак не раджу цього робити. Адже прагнучи високих рейтингів, ви будете повторювати тематику, успішну в минулому, і в результаті звужуватимете фокус уваги веб-сайту. Намагаючись концентруватися на тих темах, рубриках та стилі, що привабили відвідувачів раніше, ви суттєво скорочуєте кількість інших матеріалів та різновидів форм подачі.

В результаті ви (або ваш штат співробітників) керуєтесь досить цинічною мотивацією – висвітлення подій підпорядковане гонитві за рейтингом, а не за новинами. Намагання дублювати попередній контент, тим не менш, виявляється лише реакцією, а не ініціюванням реакції в аудиторії. Через якийсь час млява редакція починає випускати шаблонні, механічні матеріали, що може призвести до відвернення уваги читачів та рекламодавців.

Тож як статистика допоможе зробити сайт популярнішим? Не варто зациклюватися на найпопулярніших текстах, змініть логіку аналізу. Сфокусуйтеся не на тому, що працює, а на тому, що не працює.

Статистика покаже контент, якого краще позбутися й надалі не повторювати. Навіщо витрачати цінний час на написання статей, які ніхто не читає та на які ніхто не посилається? Якщо ринок відхиляє певний контент – припиніть його публікувати і краще задійте ресурси для чогось більш корисного.

Проте будьте обережні, «зрізаючи» теми: спершу переконайтеся, що ви правильно аналізуєте дані трафіку й не виключаєте чогось цінного. Недостатньо просто дивитися на кількісний рейтинг веб-сторінки за певний проміжок часу. Деякі насправді корисні статті спочатку показують не запаморочливі результати, однак продовжують підвищувати відвідуваність сайту протягом років. Тому варто присвячувати час написанню цих «вічнозелених» матеріалів.

Інші «статті-невдахи» можуть потерпати через час доби, коли їх було опубліковано. Деякі вечірні матеріали не набирають багато читачів через цілком природні звички інтернет-аудиторії, а зранку вони зникають під вантажем ранкових оновлень. Щоби зробити публікацію успішнішою, спробуйте такі матеріали розміщувати всередині дня.

Тож перш ніж прийняти рішення переконайтеся, що під час аналізу статистики ви взяли до уваги всі аспекти. І поміркуйте, які ще фактори впливають на відвідуваність статті, окрім непопулярності теми. Можливо, статті постійно ставляться в непопулярний час доби? Чи заголовки невдалі? Або ж варто залучити до цієї теми іншого автора, який завоює більше уваги та визнання? Чи аудиторія бажає побачити цей контент в іншому форматі – подкасті чи відеоблозі?

Звісно, ви не маєте одразу відмовлятися від певних тем. Однак найголовніше – пам’ятати, що під час аналізу статиcтики увагу має бути сфокусовано на нижніх позиціях. Якщо матеріали не притягують аудиторії, потрібно намагатися змінити це.

Якщо зміна часу публікації, формату чи автора все одно не підвищує популярності теми чи рубрики, не бійтеся зсувати центр уваги на теми, які аудиторія вважає більш важливими для щоденного життя.

Як садівник доглядає квіткові клумби, так і ви можете періодично відрізати «зів’ялі» частинки видання – це дозволить проростати новим матеріалам. Це значно здоровіший спосіб досягти високого рейтингу, ніж безкінечне клонування текстів, які раніше спрацьовували. Така стратегія також дозволяє вам чи вашим підлеглим виявляти креативність, шукаючи нових шляхів приваблення аудиторії. Ліпше, коли ви пропонуєте свіжі новини й поглиблений погляд, якого аудиторія не очікувала, проте сприймає з цікавістю. Це краще й професійніше, ніж відчувати, що ви просто реагуєте на поведінку аудиторії, пливете за течією, потураючи тому, що було популярним колись.

Статистика повідомляє вам думку аудиторії стосовно роботи, яку ви виконали. Поважайте своїх читачів, звертаючи увагу на те, що вони хочуть вам сказати. Використовуйте дані трафіку, щоб вилучати неефективні елементи, і витрачайте зусилля на пошук кращих шляхів зв’язку з вашою аудиторією.

Автор: Роберт Найлс (Robert Niles) – редактор сайту ThemeParkInsider.com, директор із реклами й технологій сайту Violinist.com, працював як веб-редактор та репортер для газет Los Angeles Times, (Denver) Rocky Mountain News, Omaha (Neb.) та ін. У 2001 році здобув нагороду Online Journalism Award for Service Journalism (Асоціації онлайн-новин), у 2005-му – Webby Awards за найрейтинговіший сайт.

Джерело: Online Journalism Review

Переклад: Марина Дорош

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Makeevka
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду