У Вашингтоні відкрито галерею, присвячену новим медіа
«Завдання галереї HP в нашому музеї − дати можливість відвідувачам відчути, як трансформується новина, потрапляючи до різних ЗМІ, як традиційних, так і нових: блогів, соціальних мереж. Люди тепер отримують новини з Twitter, з Facebook, вони дивляться відео онлайн, і ми хочемо допомогти їм зрозуміти, як працюють різні канали доставки інформації», − пояснює старший дизайнер музею з мультимедійних технологій Ліббі Бокомб.
Як відзначає Бокомб, подібний проект вчить людей не втрачати пильність при отриманні інформації з нових медіа, перевіряти її та сумніватися у ній.
Першу частину інсталяції складають тачскріни, що дозволяють користувачам дізнатися інформаційну картину дня, робити фото, залишати коментарі. Вся інформація при цьому зберігається в інтернет-базі галереї і відображається на екранах під стелею.
На величезних екранах другої частини виставки зʼвляються та щезають різнокольорові «бульбашки», кожна з яких містить відомий інформаційний привід, наприклад, вбивство Усами бен Ладена, землетрус у Китаї, страта Саддама Хусейна. Торкнувшись такої «бульбашки» можна подивитися, що писалося на цю тему в блогах, подивитися фото та відео і долучитися до опитувань.
Опитування зачіпають, зокрема, питання перевірки інформації, що зʼявляється у соцмедіа: «Чи повірили б ви у повідомлення про смерть бен Ладена, якби воно зʼявилося у Twitter австралійського музиканта Кіта Урбана?».
Відвідувачі музею можуть також попрактикуватися у створенні власного макету газетної чи журнальної шпальти.
На інших екранах можна зіграти у віртуальну вікторину, відповідаючи на питання щодо сучасної медіаіндустрії: «Що явилося раніше, iPod чи iMac?», «Хто винайшов Facebook?», «Що таке Foursquare», «Що таке хештег?».
Створення галереї коштувало приблизно $125 тис., розповів старший дослідник лабораторії Hewlett-Packard, яка відповідала за інсталяцію пристроїв, проте, за його словами, на досягнутому компанія зупинитися не збирається. Виставка буде оновлюватися і трансформуватися − паралельно з розвитком та трансформацією соціальних мереж і нових медіа.