У Вашингтоні відкрито галерею, присвячену новим медіа

00:00,
27 Квітня 2012
1322

У Вашингтоні відкрито галерею, присвячену новим медіа

00:00,
27 Квітня 2012
1322
У Вашингтоні відкрито галерею, присвячену новим медіа
Галерея, що відкривається сьогодні у музеї Newseum, повністю складається з екранів різного розміру, котрі дозволяють долучитися до повної новинної картини дня, повідомляє вашингтонський кореспондент РІА «Новости».

«Завдання галереї HP в нашому музеї − дати можливість відвідувачам відчути, як трансформується новина, потрапляючи до різних ЗМІ, як традиційних, так і нових: блогів, соціальних мереж. Люди тепер отримують новини з Twitter, з Facebook, вони дивляться відео онлайн, і ми хочемо допомогти їм зрозуміти, як працюють різні канали доставки інформації», − пояснює старший дизайнер музею з мультимедійних технологій Ліббі Бокомб.

Як відзначає Бокомб, подібний проект вчить людей не втрачати пильність при отриманні інформації з нових медіа, перевіряти її та сумніватися у ній.

Першу частину інсталяції складають тачскріни, що дозволяють користувачам дізнатися інформаційну картину дня, робити фото, залишати коментарі. Вся інформація при цьому зберігається в інтернет-базі галереї і відображається на екранах під стелею.

На величезних екранах другої частини виставки зʼвляються та щезають різнокольорові «бульбашки», кожна з яких містить відомий інформаційний привід, наприклад, вбивство Усами бен Ладена, землетрус у Китаї, страта Саддама Хусейна. Торкнувшись такої «бульбашки» можна подивитися, що писалося на цю тему в блогах, подивитися фото та відео і долучитися до опитувань.

Опитування зачіпають, зокрема, питання перевірки інформації, що зʼявляється у соцмедіа: «Чи повірили б ви у повідомлення про смерть бен Ладена, якби воно зʼявилося у Twitter австралійського музиканта Кіта Урбана?».

Відвідувачі музею можуть також попрактикуватися у створенні власного макету газетної чи журнальної шпальти.

На інших екранах можна зіграти у віртуальну вікторину, відповідаючи на питання щодо сучасної медіаіндустрії: «Що явилося раніше, iPod чи iMac?», «Хто винайшов Facebook?», «Що таке Foursquare», «Що таке хештег?».

Створення галереї коштувало приблизно $125 тис., розповів старший дослідник лабораторії Hewlett-Packard, яка відповідала за інсталяцію пристроїв, проте, за його словами, на досягнутому компанія зупинитися не збирається. Виставка буде оновлюватися і трансформуватися − паралельно з розвитком та трансформацією соціальних мереж і нових медіа.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Newseum
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду