Премію Оруелла отримала журналістка Guardian

00:00,
25 Травня 2012
1293

Премію Оруелла отримала журналістка Guardian

00:00,
25 Травня 2012
1293
Премію Оруелла отримала журналістка Guardian
У своїх публікаціях Амелія Джентльмен (Amelia Gentleman) висвітлює найскладніші проблеми британського суспільства.

Статті Джентльмен включалися до номінантів на премію Джорджа Оруелла три роки поспіль.

«ЇЇ статті послідовно вивчають найделікатніші проблеми нашого суспільства: шахрайство у Великобританії, людей, які живуть лише за рахунок пільг та державних виплат, соціальних працівників, котрі доглядають за літніми людьми, виправні заклади для молодих злочинців. Її пильний погляд залишався, однак, завжди делікатним, і хоча ці люди дискредитують систему – вона писала про них тактовно», – відзначається на сайті премії The Orwell Prize.

Цього року суддями премії у категорії «Журналістика» були Брайан Кеткарт (Brian Cathcart) – журналіст, переможець премії Оруелла 2000 року за книгу The Case of Stephen Lawrence, викладач журналістики Кінгстонського унверситету, та Ієн Харгрівз (Ian Hargreaves) – колишній редактор The Independent, екс-директор  BBC News та Current Affairs, викладач цифрової економіки Кардиффського університету.

Переможцем у категорії «Книга» став бестселлер Тобі Харндена (Toby Harnden) Dead Men Risen / Воскресіння мертвих – історія солдат, які побували у Афганістані. Військові розлючені на своє командування за надмірно війсокі обіцянки уряду та неналежне екіпірування солдатів.

Як відзначає автор, книга мало чим схожа на газетні публікації щодо досягнень політичних діячів або звіти військових генералів.

«Здається, ми піклуємося про солдатів, котрі захищають нас, лише коли їх вбивають», – зауважили судді, майже одностайно підтримавши цьогорічного номінанта Харндена.

У номінації «Блоги» жюрі відзначило блог Rangers Tax Case, який розслідував фінансовий скандал у шотландському футбольному клубі Rangers.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Orwell Prize
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду