Виявлено нове потужне знаряддя кібер-війни – Flame

00:00,
29 Травня 2012
1903

Виявлено нове потужне знаряддя кібер-війни – Flame

00:00,
29 Травня 2012
1903
Виявлено нове потужне знаряддя кібер-війни – Flame
Цією  шкідливою програмою заражено понад 600 об’єктів, повідомляє BBC.

Внаслідок комплексу цільових кібер-атак зібрано секретні дані таких країн, як Ізраїль та Іран, заявили дослідники.

Представники російської антивірусної компанії «Лаборатория Касперского» розповіли BBC, що на їхню думку, шкідлива програма, відома як Flame, діє з серпня 2010 року. Атаки було спонсоровано державою, заявили аналітики «Касперського», проте достеменно невідомо якою саме.

За їхніми словами, Flame – «одна  з найскладніших серед відомих загроз».

Кібер-атаку  досліджували спільно з Міжнародним союзом електрозв’язку (International Telecommunication Union).

Було досліджено також іншу програмну загрозу, відому як Wiper, котра нібито вилучала дані з комп’ютерів у Західній Азії.

У минулому спеціально створені  шкідливі програми – такі, як Stuxnet  – цілеспрямовано використовувалися проти ядерної інфраструктури Ірану. Інші шкідливі програми, наприклад Duqu, намагалися проникнути у мережі з метою викрадення  даних.

Нова загроза, схоже, не викликає фізичних ушкоджень, однак збирає  величезну кількість конфіденційної інформації, сказав головний експерт «Лаборатории Касперского» зі шкідливих програм  Віталій Камлюк.

«Після того, як система інфікована, Flame починає здійснювати цілий комплекс операцій. Він перехоплює, зокрема, мережевий  трафік, робить знімки з екранів, записує аудіорозмови, перехоплює клавіатуру тощо», – заявив він.

За словами Камлюка, вже було інфіковано понад 600 об’єктів – приватних осіб, компаній, академічних інститутів і державних систем.

Іранська Національна комп’ютерна група з надзвичайних ситуацій  (National Computer Emergency Response Team Emergency Response Team) вважає що саме через Flame  у країні «відбулася масова втрата даних».

Камлюк припустив: обсяг і досконалість Flame засвідчує, що ця програма, ймовірніше за все, створювалася не незалежними зловмисниками, а за урядової підтримки.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Kaspersky Lab
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду