Лауреатом премії імені Пітера Маклера став журналіст з Казахстану
Лауреатом премії імені Пітера Маклера став журналіст з Казахстану
«Він виявив надзвичайну мужність, викриваючи корупцію авторитарного режиму. Ризикуючи власним життям, Ахмедьяров продовжує притримуватися цього курсу, дотримуючись принципів відданості та чесності в журналістиці», – зауважує директор проекту Камілла Маклер (Camille Mackler).
Директор «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар (Christophe Deloire) додає: «В особі Лукпана Ахмедьярова ми віддаємо шану всім тим, хто висвітлює новини в Казахстані під незалежним кутом зору. Працювати з незалежними джерелами інформації у цій країні ніколи не було легко. А протягом останні місяців це стало ще більш небезпечним, аніж будь-коли».
У цьому контексті RSF нагадує, що в рейтингу свободи преси Press Freedom Index 2011-2012 Казахстан посідає 154-те місце серед 178 країн світу.
Як повідомлялося раніше, «Репортери без кордонів» засуджують вирок Ахмедьярову, який відомий своїми розслідуваннями та критикою авторитарного режиму. У квітні поточного року на журналіста було вчинено напад із використанням холодної зброї, після чого майже місяць він провів у лікарні.
Премія імені Пітера Маклера «За мужність та етичність в журналістиці» заснована у 2008 році на знак пам’яті журналіста, котрий відстоював принципи журналістської етики та свободу слова. Нею відзначають репортерів і редакторів – за професійну чесність та публікацію чи демонстрацію у ефірі резонансних матеріалів у країнах, де придушують незалежні медіа.
Маклер допоміг Agence France-Presse (AFP) розвинутися у інформагентство із світовим ім’ям – яким ми знаємо його сьогодні. Маклер також заснував організацію Global Media Forum, яка відстоює принципи використання журналістики як інструменту соціального впливу.
Кураторами премії імені Пітера Маклера є Global Media Forum та «Репортери без кордонів» (RSF). Попередніми лауреатами премії були Дж.С.Тіссайнаяґам (J.S.Tissainayagam), North Eastern Magazine/Sunday Times, Шрі-Ланка (2009), Ілля Барабанов, Новое время, Росія (2010), Карла Рівас (Karla Rivas), Radio Progreso, Гондурас (2011).