Li-Fi – бездротова передача даних за допомогою світла

00:00,
8 Жовтня 2012
1742

Li-Fi – бездротова передача даних за допомогою світла

00:00,
8 Жовтня 2012
1742
Li-Fi – бездротова передача даних за допомогою світла
У популярної нині технології бездротового інтернету Wi-Fi може з’явитися конкурент. Розробка технології Li-Fi у британському Единбурзькому університеті відзначається прогресуючим успіхом, пише Ars Technica.

Розробкою Li-Fi в Единбурзькому університеті керує німецький фізик Гаральд Хаас (Harald Haas).

Концепція Li-Fi наступна. На відміну від технології Wi-Fi, яка базується на передачі даних за допомогою радіоканалів, Li-Fi передає інформацію за допомогою світла – при цьому коливання інтенсивності свічення LED-ламп відбуваються настільки часто, що вони непомітні для людського ока. Закодовані таким чином дані розшифровує спеціальний фотодетектор.

Хаас відзначає, що для передачі даних можна використовувати існуючі системи освітлення. У 2011 році на конференції TEDGlobal event він вже демонстрував, як за допомогою світлодіодної лампи можна транслювати відео у HD-якості. Під час публічного тесту Li-Fi Гаральд декілька разів перекривав рукою потік світла від лампи – і відеотрансляція миттєво припинилася:

Команді Единбурзького університету вже вдалося досягнути швидкості до 130 Мбіт/с. Хаас сподівається, що у майбутньому технологію вдасться інтегрувати у смартфони, камери яких можна буде використовувати як порт даних для завантажень.

Основною перевагою Li-Fi розробники технології називають її голову особливість – оскільки Li-Fi працює лише при певному куті огляду, можливість перехоплення даних третьою особою можна звести до нуля, користуючись Li-Fi у закритому приміщенні.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Хаас демонструє дію Li-Fi, 2011 рік / MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду