Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ТОП-10 найрейтинговіших текстів MediaSapiens у 2012 році
Підбиваючи підсумки 2012 року, ми звернули увагу на деяку парадоксальність уподобань наших читачів. І вирішили цим із вами поділитись. Так, найбільшу кількість читачів протягом року, що минає, зібрали тексти про конфлікти в медіа або за участі медіа, в першу чергу регіональні, про які писали нам наші колеги з областей. І це можна зрозуміти – конфлікт завжди піднімає рейтинги. І провокує дискусію. Бо тексти цієї тематики також зібрали й найбільшу кількість коментарів, на жаль, не завжди коректних.
Але з іншого боку – великою популярністю користувалися матеріали абсолютно з іншої сфери: тексти авторства Георгія Почепцова про вплив медіа на аудиторію. І в цій категорії найбільше читали про вплив коміксів, про телесеріал «Гра тронів» та про Гаррі Поттера.
Отже, наш читач, з одного боку, змушений виживати в жорсткій конфліктній реальності (і знати про неї), а з іншого – йому не чуже прагнення казки.
Отже, які ж публікації виявилися найрейтинговішими?
Першість у нашому рейтингу справедливо посіло повідомлення «Захисти своє право на інформацію, скажи “НІ” закону про наклеп» (його прочитало 183 304 читача). Чому справедливо? Це чи не єдина позитивна подія в медіапросторі зразка 2012 року. Вперше за багато років українські журналісти, незалежно від своїх політичних уподобань, об’єдналися в боротьбі проти закону про наклеп – і домоглися свого завдяки солідарності.
На другому місці матеріал «“Прямим текстом” зі Львова – ковток свободи» (55 425 читачів) про програму Остапа Дроздова на телеканалі ZIK. І хоча матеріал Інни Долженкової, на нашу думку, дещо надміру компліментарний, треба визнати, що для регіонального телебачення ця програма є певним явищем і заслуговує на увагу та повагу.
На третьому місці текст нашої авторки із Запоріжжя Наталі Виговської «И чтоб с периферии не фонило…» (38 499 читачів), читали й коментували який найактивніше місцеві читачі, яким добре відомі перипетії запорізької медіакухні.
На четвертому місці ще один матеріал із Запоріжжя, який уже дістав ширшого резонансу в силу теми – це стаття тієї ж авторки Наталі Виговської «Новый пиар из Запорожья: “Шакалами” – по Януковичу» (27 772 читачі). Текст про фільм «Шакали». А фільм, як зазначає авторка, про таке: «Еще раз о чудовищных действиях “оранжевой власти” и прекрасной работе власти нынешней, конечно же, во главе с монументальным Виктором Януковичем, о разгуле преступности тогда и практически абсолютно счастливой жизни сегодня, о плохих людях того времени и, конечно же, других, хороших, сегодня. Кино о том, что нельзя допустить на осенних выборах победы бывших». Ось вам і яскрава ілюстрація «чистоти» парламентської кампанії-2012.
А далі – таки про казку. Має ж бути щось і приємне. На п’ятому місці стаття професора Георгія Почепцова «Комікси як засіб транслювання соціальних смислів» (25 810 читачів).
На шостому місці його ж стаття «Телесеріал “Гра тронів”: робота телеписьменників» (23 854 читача). Обидва тексти цікаві тим, що розкривають кухню виробництва цих популярних медіажанрів.
Сьоме місце посіла стаття «О “Свободе слова” без политиков и телекамер» про телеведучого Андрія Куликова (22 686 читачів), що можна пояснити популярністю героя цього матеріалу.
На восьмому місці знову стаття професора Почепцова, тільки вже про інших улюбленців публіки – «“Гаррі Поттер” і “Камелот”: як будуються альтернативні світи і герої» (18 922 читачі).
Далі несподівано багато уваги зібрав текст «Корупція по-карибськи» (18 749 читачів), опинившись на дев’ятому місці. Одним слово, що кого болить…
І замикає наш рейтинг знову регіональний медіаконфлікт. Десяте місце посіла публікація запорізького автора Наталі Виговської «Конфликт “Субботы плюс” и “Керамиста”: не виноватая я! Он сам пришел…» (18 739 читачів).
У кількісному вимірі увага до конфліктів переважила увагу до казки. Таке життя :)