Guardian опублікувала дані офшорних компаній на Британських Віргінських островах

00:00,
4 Квітня 2013
1430

Guardian опублікувала дані офшорних компаній на Британських Віргінських островах

00:00,
4 Квітня 2013
1430
Guardian опублікувала дані офшорних компаній на Британських Віргінських островах
Британська Guardian опублікувала результати розслідування Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (International Consortium of Investigative Journalists), яке організація проводила у партнерстві з Guardian та іншими авторитетними світовими ЗМІ.

Мільйони внутрішніх звітів британських офшорних фінансових обертів (головним чином, з «офшорного раю» Британських Віргінських островів (British Virgin Islands, BVI) вперше демонструють імена тисяч власників «анонімного багатства з усього світу», відзначає Guardian.

 

Серед них бізнесмени та урядовці як з Великобританії, так і з Канади, США, Індії, Пакистану, Індонезії, Ірану, Китаю, Таїланду та деяких країн колишнього СРСР.

 

Вважається, що на офшорних рахунках світу можуть лежати суми до $21 трлн, зауважує газета, а BVI є однією із наймаштабніших офшорних зон.

 

Дані розслідування щодо офшорів включають близько 200 Гб інформації, у якій відображено діяльність компаній на Британських Віргінських островах, а також їхніх відділень у Сінгапурі, Гонконзі і тихоокеанських Островах Кука за останнє десятиліття.

 

У списку, пише Guardian, особливо виділяються:

 

– Жан-Жак Ожьє (Jean-Jacques Augier), скарбничий передвиборчої кампанії-2012 нинішнього французького президента Франсуа Олланда. Ожьє створив компанію, яка вели бізнес у Китаї, і зареєстрував її на Кайманових островах, 25% компанії належали BVI;

 

– Азербайджанський президент Ільхам Алієв і його родина: зареєстровані на доньок Алієва компанії контролює магнат Хосан Гозал;

 

– дружина заступника російського прем’єр-міністра Ігоря Шувалова Ольга: Ігор Шувалов неодноразово спростовував звинувачення у виведенні коштів в офшорні зони;

 

– Марія Імельда Маркос Моноток (Maria Imelda Marcos Manotoc), губернатор філіппінської провінції, донька колишнього президента країни Фердинанда Маркоса, який неодноразово звинувачувався у корупції;

 

– найбагатший колекціонер предметів мистецтва в Іспанії, баронесса Кармен-Тіссен Борнемісза (Carmen Thyssen-Bornemisza), колишня королева краси і вдова мільярдера, яка, за даними розслідування, використовує офшорні рахунки для придбання картин.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Itogi.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду