Міжнародні журналісти-розслідувачі привертають увагу учасників саміту G8 до офшорів

00:00,
17 Червня 2013
2021

Міжнародні журналісти-розслідувачі привертають увагу учасників саміту G8 до офшорів

00:00,
17 Червня 2013
2021
Міжнародні журналісти-розслідувачі привертають увагу учасників саміту G8 до офшорів
Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів оприлюднив дані про понад 100 тис. засекречених компаній, трастів і фондів з метою зробити прозорою інформацію про податкові оази та компанії, котрі діють в офшорних зонах, пише Spiegel.

Директор Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (International Consortium of Investigative Journalists, ICIJ) Джерар Райл (Gerard Ryle) наголосив на тому, що учасники тіньових схем повинні бути притягнуті до відповідальності. «Утаємничення створює середовище, в якому процвітають шахрайство, ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інші види корупції, – заявив Райл. – Цю інформацію було розкрито в інтересах суспільства»

База розсекречених даних ICIJ Offshore Leaks Database містить інформацію про фірми, котрі мають офіси у таких податкових оазах як Сінгапур, Британські Віргінські острови, Кайманові острови і острови Кука. Базу даних для ICIJ розробляла костаріканська газета La Naciоn, а Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів координував цю роботу.

Опубліковані дані – лише невеликій набір з 2,5 млн конфіденційних документів, переданих анонімними джерелами до редакцій ЗМІ 46 країн. ЇМатеріали аналізували 112 журналістів у 48 країнах. Зокрема, у Німеччині цим займалися редакції Süddeutsche Zeitung і Norddeutscher Rundfunk.

Загалом у списку фігурують близько 130 тис. інвесторів із понад 170 країн. Серед них – олігархи, торгівці зброєю, фінансисти. У ICIJ Offshore Leaks Database вказується, кому з них належать ті чи інші фірми.

Важливу інформацію оприлюдено у стратегічно сприятливий момент – перед самітом великої вісімки, що відкривається сьогодні у північноірландському місті Лох-Ерн, відзначає Spiegel. Ухилення від сплати податків – одне з ключових питань саміту. У квітні британська Guardian вже публікувала дані розслідування ICIJ, які включали близько 200 Гб інформації стосовно діяльності компаній на Британських Віргінських островах, а також їхніх відділень у Сінгапурі, Гонконзі і тихоокеанських Островах Кука за останнє десятиліття.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
© Paul Faith, PA Wire.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду