Турецького піаніста покарано за антиісламські повідомлення у Twitter

00:00,
15 Квітня 2013
1292

Турецького піаніста покарано за антиісламські повідомлення у Twitter

00:00,
15 Квітня 2013
1292
Турецького піаніста покарано за антиісламські повідомлення у Twitter
Стамбульський суд засудив композитора і піаніста Фазиль Сая (Fazil Say) на 10 місяців позбавлення волі умовно, повідомляє BBC News

Фазиль Сай звинувачується у публічній образі релігійних цінностей. Офіційні звинувачення були висунуті ще у червні 2012 року, пізніше  тривали попередні слухання справи.

Фазиль Сай, будучи атеїстом, іронічно висловлювався щодо ісламу у своєму Твітері.   Один із ретвітів містив фразу: «Я не впевнений, чи ви теж це зрозуміли, але всі нікчеми, грубіяни, дурні та злодії – всі надзвичайно віруючі в Аллаха». В іншому твіті Сай прокоментував дуже короткий заклик до молитви муедзина, який тривав лише 22 секунди: «Чому такий поспіх? Його там що, коханка чекає чи ракія на столі?»

Сам музикант на суд не прийшов, але передав через адвоката, що він не згодний зі звинуваченнями. Раніше Фазиль також заперечував їх та казав, що він «вражений», що має відповідати перед судом.

Справа проти Сая викликала обурення серед частини громадськості у Туреччині та порушила питання свободи слова - сотні його прихильників та активістів боротьби за права людини протестували біля будівлі суду.

Фазиль Сай часто гастролює у Європі  – у репертуарі Сая-піаніста важливе місце займають твори Баха та Моцарта, які у концертній програмі можуть поєднуватися із його власними творами. Найбільш відомі композиторські роботи Сая:  «Чотири танця для Ходжі Насреддіна» (1991) для фортепіано соло та Другий концерт для фортепіано з оркестром «Шовковий шлях» (1994).  Також музикант є культурним послом Євросоюзу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Newstalgia
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду