Шейх Саудівської Аравії застеріг громадян від використання Twitter
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Шейх Саудівської Аравії застеріг громадян від використання Twitter
Абдул Латіф Абдул Азіз аль-Шейх (Abdul Latif Abdul Aziz al-Sheikh) відзначив, що будь-який користувач соціальних медіа це людина, котра «втратила себе у цьому світі і позбавлена життя після смерті».
Останнім часом вплив соціальних мереж у Саудівській Аравії особливо посилився, що призвело до хвилювань у вищих ешелонах влади. Мешканці країни, відзначає BBC, все частіше вдаються до обговорення у мікроблогах гострих соціальних і політичних проблем. Більше того, у державі з абсолютною теократичною монархією Twitter фактично є вікном у нерелігійне, світське суспільство.
У квітні імам найбільш шанованої в мусульманському світі мечеті Аль-Харам у Мецці під час проповіді, яку за допомогою телетрансляцій побачила багатомільйонна аудиторія, назвав Twitter загрозою національній єдності. До цього великий муфтій Саудівської Аравії, представник найавторитетнішої духовної посади у королевстві, назвав користувачів Twitter «дурнями».
Нещодавно ж у Twitter було оприлюднено серію публікацій і фоторепортажів про виступи на підтримку прав людини в східних провінціях Саудівської Аравії. У відповідь влада ініціювала обговорення введення цензури в мікроблогах, зокрема, пропонувалося прив’язати акаунти користувачів до унікальних ідентифікаційних номерів. Крім цього, за даними BBC, багатьох активістів було затримано, а мінімум одного звинуватили у зраді, максимально суворим покаранням за яку є смертна кара.
До критиків дій влади Саудівської Аравії належить, зокрема, принц Альвалід Біл Талал (Alwaleed Bin Talal). Талал називає себе реформістом, і вважає спроби обмежити соціальні медіа боротьбою, приреченою на невдачу.