Онлайн-медіа «ШоТам» запускає відеопроєкт «Ба та Ді проти брехні»
Онлайн-медіа «ШоТам» запускає відеопроєкт «Ба та Ді проти брехні»
Команда онлайн-медіа «ШоТам» запускає новий проєкт «Ба та Ді проти брехні», орієнтований на підвищення рівня медіаграмотності людей старшого віку. Перше відео проєкту вийде в неділю, 24 листопада, повідомила редакція «ШоТам» у соцмережах.
Для проєкту запросили десятьох людей старшого віку та організували для них тренінги з медіаграмотності. Партнери проєкту, експерти аналітичної платформи «Вокс Україна» ознайомили їх із базовими правилами медіаграмотності, інструментами фактчекінгу, правилами перевірки медіа та інформації.
«Після навчання вони стануть тренерами, які будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків по всій Україні!
А головне — учасники тренінгів з медіаграмотності розкажуть, як вберегтися від шахраїв і фейків, у наших відео!» — зазначено в дописі.
Серед анонсованих тем випусків: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як телефоном відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?». Щоб цікавіше було дивитися, як спікерів і тренерів запросили телеведучого Миколу Луценка, актора Ореста Сирватку, блогерку Марію Опанасівну та інших.
«Проєкт створений, аби захистити бабусь, дідусів від онлайн-шахраїв та щоб вберегти старших родичів від російських фейків», — зазначила контент-директорка «ШоТам» Кристина Черненко та закликала поширювати контент серед цільової аудиторії.
Для команди «ШоТам» це вже не перший проєкт з поширення медіаграмотності серед аудиторії. Зокрема, у проєкті «Мій персональний фейк» розвінчується брехня ворожої пропаганди. Щоб зацікавити людей віком 60+ та навчити їх розрізняти фейки, публікують кросворди.
Проєкт «Ба та Ді проти брехні» втілюється у межах «Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства», яку впроваджує IREX.
Фото: Проєкт «Ба та Ді проти брехні» / «ШоТам»