В американському онлайн-медіа USA Today з’явилися короткі резюме публікацій, згенеровані ШІ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В американському онлайн-медіа USA Today з’явилися короткі резюме публікацій, згенеровані ШІ
Американський медійний конгломерат Gannett, до якого входять сотні регіональних видань, почав використовувати інструменти штучного інтелекту для публікацій. Короткі резюме з основним змістом, згенеровані ШІ, уже додають до публікацій USA Today Online. Про це повідомило The Verge.
Унизу статей розміщено застереження про те, що лише цю частину публікації згенеровано за допомогою ШІ, та посилання на оновлену «Пам’ятку редакції» від 14 травня.
У ній зазначено, що застосування інструмента штучного інтелекту «має на меті покращити процес обліку та досвід аудиторії». Повідомлено, що модель ШI, на основі якого створено інструмент, навчалася в «домашніх умовах» упродовж дев'яти місяців. Також зазначено, що користувач має можливість відмовитися від нього.
«Документ говорить сам за себе», — коротко відповів на електронний запит видання речник Gannett Антон Ларк-Марі. Він не відповів на запитання The Verge про те, чи ці ШІ-резюме не змушуватимуть читати лише їх, без відкриття основного змісту.
Нагадаємо, торік у вересні найбільший американський видавець преси Gannett призупинив використання інструмента штучного інтелекту через фактичний фальшстарт. У серпні було опубліковано кілька спортивних репортажів у виданні Columbus Dispatch, створених за допомогою інструмента штучного інтелекту LedeAI. Вони здійняли хвилю критики читачів у соцмережах через критично низьку якість.
- Читайте також: Open AI розпустила команду, відповідальну за створення рішень для безпечного використання систем штучного інтелекту
Додамо, один з провідних розробників інструментів штучного інтелекту компанія OpenAI у липні 2023 року оголосила про партнерство з благодійним фондом «Американський журналістський проєкт» (AJP) у поширенні практики використання штучного інтелекту в місцевих медіа.
У межах партнерства OpenAI виділила AJP 5 млн доларів на «Студію штучного інтелекту», щоб навчати редакції. Далі AJP має видати гранти 10 партнерським редакціям на пілотні проєкти з впровадження інструментів штучного інтелекту.
Ще 5 млн доларів у вигляді кредитів API мали розподілити між залученими медіа для створення їхніх власних інструментів штучного інтелекту на основі технології OpenAI.
Як відомо, OpenAI уже зіткнулася з низкою позовів щодо порушення авторських прав під час навчання її мовних моделей, на основі яких створений чатбот ChatGPT та його оновлені версії.
Фото: USA Today / CNN