11-річна єменська дівчинка за допомогою YouTube намагається уникнути заміжжя за гроші
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
11-річна єменська дівчинка за допомогою YouTube намагається уникнути заміжжя за гроші
«Одружитися на мені – це зробить вас щасливим?» – запитує у відео Нада аль-Ахдал (Nada Al-Ahdal). Вона пояснює, що не хоче підкоритися волі батьків, котрі мають намір видати її заміж, отримавши за це гроші. «Смерть краще за це. Що ж із дитячою невинністю? Що діти зробили неправильно, чим вони заслуговують на таке?» – питає аль-Ахдал.
Дитячі шлюби – одна з проблем єменського суспільства, в 2009 році в парламенті країни розглядався закон, згідно з яким мінімальний вік для одруження було збільшено до 17 років, але представники консервативних політичних сил проголосували проти нього, відзначивши, що обмеження шлюбного віку дівчат суперечить цінностям ісламу. До цього, в 2008 році світ шокувала справа 10-річної Нуджуд Алі (Nujood Ali), котра прийшла до суду, і заявила, що хоче подати на розлучення.
За даними правозахисної організації Human Rights Watch, більше половини молодих дівчат в Ємені видані заміж у віці до 18 років.
«Наслідки дитячого шлюбу деструктивні, і вони не минають швидко. Дівчата так і не отримують освіту, крім цього, через ранні пологи вони страждають від хронічних захворюваннь. Важливо, що офіційний Ємен вдається до послідовних і цілеспрямованих кроків, направлених на захист дівчат від ранніх шлюбів», – підкреслює директор підрозділу з прав жінок Human Rights Watch Лізл Джернтолц (Liesl Gerntholtz).
Єменський журналіст Хінд Алер’яні (Hind Aleryani), котрий брав інтерв’ю у Нади аль-Ахдал, розповів CNN про популярне в країні прислів’я: «Одружуйся на 8-річній. Вона йде з гарантією». «Це означає, що 8-річна дівчинка, звісно, незаймана. Це прислів’я огидне і негуманне, але в Ємені вона дуже популярне», – відзначив Алер’яні. При цьому, пояснив він, ситуація стає дещо кращою, оскільки протягом останніх років дитячі шлюби в Ємені часто піддаються критиці – раніше ж про це не говорили взагалі, і надії на вирішення ситуації не було.
Журналісти CNN розшукали Наду аль-Ахдал через декілька днів після виходу відео, зараз дівчинка живе в Сані разом зі своїм дядьком. «Я втекла від шлюбу. Я втекла від ситуації, коли мене купують і продають», – розповіла аль-Ахдал.
«В сільській місцевості немає англійських шкіл. Там немає комп’ютерних класів. Я так хочу, щоб мені дозволили залишитися в Сані, я хочу отримати освіту», – додала вона.