Анхар Кочнєва розповіла про своє життя в Сирії
«Мало хто знає про те, що відбувається в Сирії стільки ж, скільки знаю я. Близько 90% того, що я роблю, я роблю абсолютно безкоштовно. Наприклад, ось цю статтю я пишу без жодного гонорару. Просто тому, що дуже хочу, щоб про те, що насправді відбувається в Сирії, знали якомога більше людей», – підкреслила журналіст.
Кочнєва розповіла, що двох хлопців, котрі охороняли її в останні дні полону, вбила «Джибхат аль-Нусра» – їм не повірили, що вони не допомогли журналістці втекти. Третій охоронець, за словами Кочнєвої, загинув під час стрілянини через чотири дні після її втечі.
Крім цього, Кочнєва вирішила обговорити питання про ймовірну кількість жертв сирійського конфлікту. «Мені завжди було цікаво, – відзначила вона, – яким джерелом користується ООН, якщо загальної кількості жертв, здається, не знає ніхто, оскільки процес підрахунку ніяк не організований».
При цьому журналіст відзначила, що знайшла «деякий сайт», на який спирається статистика ООН, з переліком близько 100 тис. «жертв армії». «Серед цих «невинних жертв» я знайшла декілька знайомих мені персонажів. З переліку ліквідованих армією охоронців того «санаторію», де я перебувала 5 місяців. В графі «Причина смерті» – перестрілка з армією. Підірваних за допомогою замінованих автомобілів, прошитих автоматною чергою, вбитих в своїх будинках бандитами в цьому списку чомусь немає. Тобто, виходить, що статистика ООН – статистика втрат серед бандитів і їхніх родичів», – резюмує Кочнєва.
Анхар Кочнєва, громадянка України, котра жила в Сирії і співпрацювала з низкою російських та українських видань й телеканалів, перестала виходити на зв’язок з колегами та близькими у жовтні 2012 року. Як з’ясувалося згодом, Кочнєва опинилася в полоні, звідки в березні 2013-го їй, за її словами, вдалося втекти. В квітні 2013 року Кочнєва повідомила про свій намір повернутися до Сирії.