Науковців і любителів науки закликають долучитись до поліпшення Вікіпедії

Науковців і любителів науки закликають долучитись до поліпшення Вікіпедії

10:09,
8 Листопада 2019
3254

Науковців і любителів науки закликають долучитись до поліпшення Вікіпедії

10:09,
8 Листопада 2019
3254
Науковців і любителів науки закликають долучитись до поліпшення Вікіпедії
Науковців і любителів науки закликають долучитись до поліпшення Вікіпедії
Автори:
Конкурс статей і наукових зображень покликаний популяризувати науку, наповнюючи українську «Вікіпедію» статтями про неї та вдосконалюючи вже наявні у вільній енциклопедії публікації.

В українській Вікіпедії проходить конкурс статей та наукових зображень «WikiScienceContest 2019». Він приурочений до Всесвітнього дня науки. Цього року його відзначають 10 листопада.

Про це йдеться у листі від пресслужби ГО «Вікімедіа Україна», який отримала редакція MediaSapiens.

Українських науковців запрошують познайомити людей із досягненнями української та світової науки через найпопулярнішу та найбільшу інтернет-енциклопедію людства, йдеться у повідомленні.

«В українській Вікіпедії є десятки тисяч статей у категорії «Наука». Це біографії, статті про наукові явища та поняття. Велика кількість статей не завжди означає їхню інформативність. Крім того, досі залишаються великі прогалини в усіх наукових темах. Часто українська Вікіпедія не пропонує користувачам статті про доволі прості поняття фізики чи біології», — зазначають у пресслужбі.

Сьогодні немало статей в українській Вікіпедії є на тему біології: близько 20 тисяч про види та вищі таксони тварин (переважно хребетних) та 10 тисяч — про рослини, каже член Організаційного комітету WikiScience Contest 2019, вікіпедист, біолог Олексій Болдирєв.

«Український розділ — єдиний, що містить статті про майже всі білок-кодуючі гени людини, близько 19 тисяч статей. Серед статей з астрономії близько 15 тисяч про астероїди, кілька десятків тисяч про інші астрономічні об’єкти. Проте багато наукових тем або не розкрито зовсім, або ж статті часто є малоінформативними та незавершеними. До Дня науки ми закликаємо українських науковців і любителів науки долучитися до творення Вікіпедії та доповнити її інформацією зі сфер археології, біології та фізики», — розповідає він.

Аби ширше представити наукову тематику у вікіпроєктах та наповнити Вікіпедію якісними статтями про науку, протягом листопада триває конкурс «WikiScience Contest 2019», під час якого можна започатковувати нові і вдосконалювати наявні статті на наукові теми у Вікіпедії та вигравати цінні призи у цього конкурсі. Для цього потрібно до 30 листопада 2019 року створити нову або поліпшити вже наявну статтю, присвячену одній із таких трьох галузей знань: археології, біології (у тому числі щодо теми біорізноманіття), фізики (у тому числі, на тему астрономії та астрофізики).

Крім того, учасники конкурсу можуть завантажувати зображення, що ілюструють об’єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їх дослідницьке обладнання у 7 номінаціях: «Мікроскопія», «Нефотографічні зображення», «Люди в науці», «Загальна категорія», «Живі організми», «Астрономія», «Колажі». У кожній з номінацій оберуть трьох переможців. Усі вони отримають дипломи, cувеніри з символікою Вікіпедії та подарункові сертифікати інтернет-магазину на вибір. Детальні умови конкурсу можна знайти на сторінці.

Організатори конкурсу з Громадської організації «Вікімедіа Україна» закликають фахівців-науковців долучитися до популяризації науки через наповнення найбільшої онлайн-енциклопедії. Відзначте День науки, додавши трохи інформації у Вікіпедію.

Нагадаємо, раніше ми писали, що недавно було встановлено новий рекорд відвідуваності української «Вікіпедії».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду