Навіщо фрілансерам шифрувати електронну пошту

Навіщо фрілансерам шифрувати електронну пошту

00:00,
14 Липня 2014
1838

Навіщо фрілансерам шифрувати електронну пошту

00:00,
14 Липня 2014
1838
Навіщо фрілансерам шифрувати електронну пошту
Навіщо фрілансерам шифрувати електронну пошту
Чимала частка програм для шифрування досі вважається складною для ефективного використання пересічною особою чи репортером. Однак фахівці з цифрової безпеки пояснюють, що шифрування листів має значні переваги для журналістів.

Ендрю Форд Лайонс – цифровий продюсер Rory Peck Trust – єдиної організації, що підтримує безпеку та опікується поліпшенням стану позаштатних новинарів у всьому світі. У статті для PBS MediaShift він пише про важливість шифрування повідомлень.

Я буду наполегливо повторювати: журналістам слід знати, як працює шифрування, і слід використовувати його. Це твердження поширене серед експертів із безпеки цифрових технологій. Rory Peck Trust, у якому я працюю, зосереджує увагу на фрілансерах. У нас є власний ресурс, який ми використовуємо для шифрування.

У позаштатних новинарів робота не має кінця – від дослідження й пошуку місця збуту  наступної історії до завершення поточної та забезпечення гарантії того, що за останню отримано платню. Цілком зрозуміло, що доскональне володіння шифруванням, мабуть, не належить до списку топ-10 сьогоденних речей. Однак спробую переконати вас, що воно мало б належати.

Дженніфер Генріксен (Jennifer Henrichsen) – консультант при ЮНЕСКО з дослідження проблем цифрової безпеки, актуальних для журналістів. Вона провела опитування щодо їхніх професійних звичок.

«Більшість репортерів, опитаних під час дослідження, заявили, що вони знають про існування шифрованих поштових сервісів, однак не повідомили, що користувалися ними», – каже вона.

«З моїх інтерв'ю з різними журналістами, технологами та активістами цифрової свободи, схоже, випливає, що чимала частка інструментарію й досі вважається складною для ефективного використання пересічною особою чи репортером, –  продовжила вона. – Деякі репортери припускають ще й таке. Якщо вони працюють не над засекреченою чи пов'язаною з державною безпекою темою, їм не варто користуватися шифруванням чи іншими засобами для поліпшення своєї цифрової безпеки.  Проблема в тім, що кожен може опинитися під загрозою через використання фішингу. А це, у свою чергу, може вплинути на інших осіб, котрі працюють над секретною темою. Це може поставити під загрозу й носіїв джерел, яких журналісти зобов'язані захищати».

Поінформованість не спонукує до кращого поводження, на відміну від стимулів. Ось головні стимули підвищення рівня комунікаційної безпеки, які поліпшать вашу роботу та відкриють нові можливості.

Шифрування корисне…

Для ваших джерел

Перш ніж дізнатися, з ким відбувається спілкування чи яку інформацію є можливість отримувати, Едвард Сноуден повідомляв в одному з перших електронних листів Гленна Грінвальда: «Тут є особи, від яких вам хотілося б почути звістку. Однак ви ніколи не зможете з ними зв'язатися, якщо вони не знатимуть, що їхнє повідомлення не може бути прочитане під час його пересилання».

Непроста справа знайти людину-інформатора, аби в комунікації з нею почати використовувати шифрування. Однак інколи носій інформації сам звертається до вас із проханням використовувати шифрування. Будьте готові до такого.

Для вашого матеріалу

Щоб його написати, ви спілкуєтеся з багатьма людьми. Ви також зберігаєте файли й, можливо, просто не хочете, щоб їх хтось побачив до публікації. Цілком імовірно, що більшість інформації не насичена неймовірно таємними подробицями. Однак така частка, мабуть, є.

Шифрування має на меті сприяти ексклюзивності вашої історії та захистити вашу чернетку від викрадення чи витоку інформації.

Для самого себе

Можливість надсилати чи отримувати зашифровану електронну пошту, навіть якщо ви нечасто вдаєтеся до цього методу, суттєво допомагає. Функціональність програмного забезпечення часто змушує вас робити паузи й думати, бодай короткочасно, над тим, що ви робите. Однак це не біда. Принаймні, це дозволяє вам вирішувати, коли слід обмежити аудиторію однією чи двома особами, а не покладатися в цьому на провайдера сервісу.

Дійте професійно

Програма допомоги фрілансерам Рорі Пек (Rory Peck Trust’s Freelance Assistance Program) щодня працює з дуже чутливою ​​інформацією. Ми спілкуємося з позаштатними журналістами у критичних ситуаціях, іноді з тими, які перебувають у підпіллі, під загрозою чи під стеженням. Наша команда створила замкнену мережу зашифрованої електронної пошти, що має життєво важливе значення.

 
«Ми вживаємо необхідних заходів, щоб зводити до мінімуму ризики під час налагодження контакту і спілкування з будь-якою особою, – заявила очільниця програм Елізабет Кентеніс (Elisabet Cantenys). – Інакше, якби наші розмови перехоплювалися, ми б наражали вразливих фрілансерів на нові небезпеки. Знаючи це, ми аналізуємо протоколи наших комунікацій, інтегруємо шифрування у нашу рутинну роботу. Так було започатковано нашу дискусію про цифрову безпеку».

«Вивчення практичних аспектів шифрування було напрочуд легко. Однак важко змінити звички та ставлення, – сказала Е.Кентеніс. – Це вимагає волі й часу. Тож дуже важливо, щоб продовжували використовувати шифрування тривалий час. (Це схоже на керування автомобілем.)».

Почніть з шифрування електронної пошти

Вміння надсилати та отримувати зашифровані листи – чудовий спосіб заглибитись у тему. Ви можете почати відразу використовувати його на регулярній основі.

• Використайте цей метод (або інший), щоби встановити на своєму комп'ютері шифрування повідомлень із використанням асиметричних алгоритмів або згенерованих користувачем ключів (GPG email encryption).

• Поділіться своїм публічним ключем із реципієнтом інформації, з якими ви збираєтеся спілкуватися, та отримайте його ключ. (Це буде зроблено без шифрування, тож не включайте конфіденційну інформацію.) Висловлюйтеся просто: «Ось мій ключ. Чи можу я отримати ваш?»). Ви можете також розмістити свій ключ тут.

• Використайте свої перші зашифровані повідомлення з отримувачем інформації, щоб виробити основні правила стосовно того, в який спосіб ви будете надсилати й отримувати інформацію і як ви зможете доводити один одному, що ваші ключі чи акаунти не опинялися під загрозою.

Знання методів роботи різних шифрувальних служб корисне не тільки для вашої власної безпеки, а й допомагає вашим джерелам. Воно дає їм можливість знати, що ви серйозно ставитеся до їхньої конфіденційності. Ви можете також допомогти їм почати використовувати безпечніші канали, які могли би сприяти зростанню їхньої довіри та інтересу до співпраці з вами. Вам може допомогти також укладений нами онлайн-орадник.

Не тримайте цього при собі

Позитив шифрування електронної пошти в тому, що ви можете публічно декларувати  можливість зберігати конфіденційність. Після того, як ви зробили згадане вище, поширте  цей твіт. Нехай усі знають, що ви – незалежний журналіст, готовий до встановлення   зашифрованих контактів.

«Шифрування дозволило нам ділитися з партнерами гострішою інформацією та дало змогу підтримувати більше фрілансерів, котрі перебувають у надзвичайному стані. Це свідчить, що воно окуповується, – заявила Е. Кентеніс. – Тільки-но ви відчуєте його переваги, у вас виникне бажання заохотити до шифрування інших і дізнатися про інші доступні нам заходи. Для обміну повідомленнями електронною поштою потрібно, щонайменше, дві особи. Тож лише вашого знання того, як це робити, не достатньо».

Автор: Ендрю Форд Лайонс (Andrew Ford Lyon) – цифровий продюсер Rory Peck Trust, єдиної організації, що підтримує безпеку та опікується поліпшенням стану позаштатних новинарів у всьому світі. Він курирує інтернет-проект тресту і здійснює цифрові програми безпеки. Ось його GPG ключ.

Джерело: PBS MediaShift (USA).

Переклад – Аркадій Сидорук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: www.cybernewsalerts.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду