Родичі заручників Кремля відкрили сайт про боротьбу за звільнення політв'язнів

Родичі заручників Кремля відкрили сайт про боротьбу за звільнення політв'язнів

14:50,
14 Травня 2019
2554

Родичі заручників Кремля відкрили сайт про боротьбу за звільнення політв'язнів

14:50,
14 Травня 2019
2554
Родичі заручників Кремля відкрили сайт про боротьбу за звільнення політв'язнів
Родичі заручників Кремля відкрили сайт про боротьбу за звільнення політв'язнів
Проект об’єднав родичів тих, кого незаконно утримують у в’язницях Росії. Темою політичних в’язнів в Україні зараз цікавляться значно менше, констатує дружина полоненого Андрія Захтія.

Рідні заручників Кремля, які працюють у складі «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля», відкрили сайт, що розповідає про українських політичних в’язнів, яких викрала та незаконно утримує Російська Федерація. Про це йдеться у листі від прес-служби ZELENI.AGENCY. Сайт створили волонтерськими зусиллями цієї компанії.

«Завдяки інформаційному ресурсу рідні мають змогу доносити інформацію до суспільства, знаходити підтримку та допомогу серед українців, долучати до боротьби партнерські організації», — йдеться у повідомленні.

«На сайті публікуються важливі відеоматеріали для поширення, статті та новини, детальна інформація про діяльність громадської організації та потреби. Також кожен українець може морально підтримати будь-якого політв’язня, написавши йому персонального листа. Усі адреси можна знайти у спеціальному розділі», — зазначає Ігор Котелянець, брат політв'язня Євгена Панова та голова Об'єднання.

За словами пана Ігоря, новостворений ресурс — це інформаційний сайт з можливістю прямої комунікації з родинами політичних заручників. Через сайт можна зв'язатися саме з тими людьми, які потребують допомоги та підтримки, коли на долю їхніх родичів випало стати заручником репресивної системи і проводити роки життя у в’язницях Кремля.

«Детектор Медіа» зв’язався із Оксаною Захтей, родичкою бранця Кремля Андрія Захтея, щоб дізнатися про проект більше. Чоловік пані Оксани є фігурантом так званої «справи українських диверсантів». У Криму його засудили до 6 років і 6 місяців колонії та оштрафували на 220 тисяч рублів (близько 105 тис. грн — ред.) за нібито «підготовку терактів».

«Моя відповідь очевидна. Цей проект надзвичайно корисний. Зараз особливо важливо хоча би щось робити, не замовчувати проблему. Для цього і створений проект, щоб доносити правду і нагадувати про тих, кого незаконно утримують у в'язницях», — коментує вона.

На думку Оксани Захтей, в українському інформаційному просторі темі політв’язнів останнім часом приділяють все менше уваги. Така ситуація має змінитись, а про цих людей мають говорити якомога частіше, впевнена вона.

«Зараз на слуху моряки, але про інших людей, про наших рідних, про політв’язнів Кремля, говорять менше. Тому їхні родичі об’єдналися, роблять все що можуть, аби світ не забував про наших рідних. Також я дуже жалкую, що живу далеко від столиці й не маю можливості активно долучитися до роботи нашого «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля». Велике спасибі активним родичам, які займаються проблемою. І всім, хто нам допомагає», — підкреслила дружина політв’язня.

«Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» проводить моніторинги ситуації із політв’язнями, слідкує за дотриманням основоположних прав політв’язнів, співпрацює з урядовими та неурядовими організаціями з метою відстоювання їхніх прав.

Нагадаємо, раніше суд у Росії відхилив позов Олега Сенцова до російських ЗМІ.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду