Міжнародні журналістські організації критикують закриття агенції РИА «Новости» та радіостанції «Голос России»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Міжнародні журналістські організації критикують закриття агенції РИА «Новости» та радіостанції «Голос России»
«Ми рішуче засуджуємо цей абсолютно скандальний крок, - заявив президент МФЖ Джим Бумела (Jim Boumelha). – Акція, що справляє зловісне враження, усуває агенцію та радіостанцію, що були підзвітні російському народу Росії і робили спроби збалансовано висвітлювати події, та заміняє їх інформаційною агенцією, що стане часткою пропагандистської машини президента Путіна. Це надзвичайно тривожна ситуація для свободи преси в Росії».
«Зважаючи на підозри державної пропаганди, ми стурбовані майбутнім тисяч журналістів і стрингерів, які працюють нині в РИА «Новости», - заявив президент ЄФЖ Могенс Блічер Бьєррегард (Mogens Blicher Bjerregård). – Необхідно чітко визначити, яким чином нова агенція продовжуватиме свою місію з погляду професіоналізму та збереження робочих місць. Якщо надійне забезпечення цього виявиться неможливим, це може завдати шкоди демократії, оскільки незалежна журналістика є однією головних опор в її розвитку».
Як повідомлялося, 9 грудня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про реорганізацію інформаційного агентства РИА «Новости». На його базі буде створено агентство «Россия сегодня», яке очолить Дмитро Кисельов. В агентство увійде також російська державна радіомовна компанія «Голос Росії», що мовить для закордону. Основним напрямком діяльності новоствореної агенції визначено «висвітлення за кордоном державної політики Російської Федерації та суспільного життя у Російській Федерації».
Російські експерти вбачають у цих останніх акціях бажання посилити діяльність з просування іміджу країни за кордоном. За останні п’ять років було створено низку організацій, що займалися іміджем Росії за кордоном. Відтепер цим займеться ще й величезний монстр, що називається «Россия сегодня», заявив російській службі BBC секретар Спілки журналістів Росії, голова Комітету по захисту свободи слова і прав журналістів Павел Гутіонтов. «Заходів вживають під емоційним впливом подій на Майдані», - додає телеведучий Ніколай Сванідзе.