Як там планета? П’ять ресурсів, щоб увімкнути екологічну свідомість

Як там планета? П’ять ресурсів, щоб увімкнути екологічну свідомість

09:16,
5 Червня 2018
3477

Як там планета? П’ять ресурсів, щоб увімкнути екологічну свідомість

09:16,
5 Червня 2018
3477
Як там планета? П’ять ресурсів, щоб увімкнути екологічну свідомість
Як там планета? П’ять ресурсів, щоб увімкнути екологічну свідомість
У якому стані наше довкілля і як зробити власну діяльність більш дружньою до навколишнього середовища – про це п’ять надихаючих онлайн-ресурсів.

Дехто планує політ на Марс. А чимало тих, хто був у космосі, усвідомлюють цінність місця, де ми народилися. Однією з останніх ініціатив уже покійного першого і поки єдиного українського астронавта Леоніда Каденюка був збір підписів під зверненням до ООН про необхідність ухвалення Екологічної конституції Землі.

Земля прекрасна. Жодна інша відома нам планета не має настільки придатних умов для нашого такого короткого, у порівнянні з багатьма її процесами, життя.

Сьогодні, 5 червня, — Всесвітній день довкілля, який цього року проходить під гаслом #BeatPlasticPollution. Видання National Geographic вирішило присвятити пластиковій кризі свій червневий випуск (і до кінця цього року планує повністю відмовитися від поліетиленових обгорток, у яких надсилало журнали своїм передплатникам).

«Час розірвати ці токсичні стосунки».

Media Sapiens із цієї нагоди пропонує вашій увазі добірку п’яти англомовних ресурсів, що допоможуть бути в курсі найважливіших новин про глобальний стан навколишнього середовища і з’ясувати, який особисто ви до цього маєте стосунок.

Grist

Це американське неприбуткове медіа ось уже майже два десятиліття задає тон дискусії про стан довкілля у США та висвітлює зміну клімату часом із доволі несподіваних ракурсів.

Рекомендуємо: Який зв’язок між зміною клімату й вашим шлунком

На сьогодні його аудиторія сягає двох із половиною мільйонів. Особливістю Grist є стиль, який самі автори описують як «відчай і безвихідь із гумором». Тут можна знайти й іронічні огляди останніх подій, і жваві інтерв’ю з незручними запитаннями (на які часом немає відповіді), й дотепні авторські колонки, й короткі відео на найрізноманітніші теми, — від пояснення, який сенс Паризької угоди (через аналогію з урочистою вечерею на 25 тисяч людей), до доволі практичних, приміром, як не придбати новий iPhone (тизер: відремонтувати старий). У постійній рубриці «Запитай в Умбри» є прикладні поради, як знайти баланс між максимально приємним для себе й мінімально шкідливим для природи.

Як переробка сміття спричинила міжнародну кризу.

Guardian Environment

Це один із підрозділів британської газети The Guardian, яка є другим найпопулярнішим медіа країни. Воно одним із перших розпочало активну інформаційну боротьбу із кліматичним скептицизмом, а тепер є лідером у висвітленні наслідків розширення м’ясної індустрії.

Тут менше гумору й більш традиційний підхід. А ще акцент на цінностях. У 2015 році компанія Guardian Media Group, до якої воно входить, оголосила про намір продати всі активи, пов’язані з викопним паливом (із видобуванням і спалюванням якого пов’язують левову частку викидів парникових газів) і закликало Фонд Білла та Мелінди Ґейтс та Wellcome Trust долучитися до бойкоту.

Людство становить 0,01 % усього живого на Землі, але знищило 83 % диких савців — дослідження

Серед «ветеранів» видання, за якими варто стежити:

Рекомендуємо: Волонтер — професія майбутнього

Ви також можете підписатися на Green Light email  — розсилання найважливішого, що вийшло на сайті протягом тижня.

World Economic Forum: Shaping the Future of Environment and Natural Resource Security

Всесвітній економічний форум (ВЕФ) є міжнародною неурядовою організацією, місія якої полягає в поліпшення стану світу через формування нового глобального порядку денного. Проблеми довкілля — серед пріоритетів.

Бачення Всесвітнього економічного форуму: Як штучний інтелект працюватиме на сталий розвиток.

У ВЕФ працює команда медійників, що готує (переважно у співпраці з іншими ЗМІ) статті, присвячені найзлободеннішим проблемам та їхнім рішенням на різних рівнях за допомогою соціально відповідального підприємництва та новітніх технологій.

Рекомендуємо: Як британський ресторан перетворює свої відходи на їжу 

BBC Earth

Cтежити у Twitter https://twitter.com/BBCEarth

Команда наукових журналістів найбільшої телерадіомовної компанії пропонує читачам свого сайту розширити світогляд, дізнаючись про стихії, що змінили нашу планету, та часом дивну, часом дивовижну поведінку істот, для яких Земля є домом. «Кожна сторінка, яку ви відвідуєте, повинна допомогти вам бачити й любити світ навколо вас таким, яким він є насправді, усвідомлюючи його приголомшливу, неймовірну, карколомну складність і красу», — мовиться в описі проекту.

Чимало матеріалів на BBC Earth є «вічнозеленими» і попри те, що були створені кілька років тому, час від часу потрапляють на головну сторінку.

Тут також зібрані найкращі епізоди із програми Девіда Аттенборо про дику природу.

Рекомендуємо матеріали: Чому мешканці океанів поглинають пластик?

Inhabitat

Головна ідея цього екоблогу, що існує з 2004 року, — те, що хороший дизайн врятує світ. Тут можна знайти візуально насичені матеріали про сміливі підходи в архітектурі та всілякі інноваційні розробки, орієнтовані на енергоефективність, етичність та сталий розвиток.

Рекомендуємо: Як данський архітектор перетворив вантажні контейнери для суден на стартап-село в Амстердамі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: visitportugal.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду