Олімпіада-2016: кращі мультимедійні проекти світових ЗМІ

Олімпіада-2016: кращі мультимедійні проекти світових ЗМІ

10:59,
15 Серпня 2016
5449

Олімпіада-2016: кращі мультимедійні проекти світових ЗМІ

10:59,
15 Серпня 2016
5449
Олімпіада-2016: кращі мультимедійні проекти світових ЗМІ
Олімпіада-2016: кращі мультимедійні проекти світових ЗМІ
The New York Times, The Guardian та інші медійні «королі візуалізацій» цього разу, здається, перевершили самі себе. Чим подивували редакції під час Олімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро – в огляді MediaSapiens.

Олімпійські ігри – добрий шанс для редакцій поекспериментувати з новими форматами й технологіями. І якщо 2014 рік пройшов під знаком інтерактивного контенту, то 2016 року на гребені популярності – мобільні додатки й «роботи» для автоматичного створення новин.

New York Times

Оскільки дата проведення ігор відома заздалегідь, редактори та їх департаменти з утілення технологічних новацій мають досить часу, аби підготуватися й продумати, чим вони збираються дивувати під час висвітлення Ігор, зазначає спортивний редактор New York Times  Джейсон Столлман (Jason Stallman).

Цього року New York Times вирішили попереписуватися зі своїми читачами за допомогою СМС. Заступник спортивного редактора Сем Манчестер, один із десятків репортерів, які працюють нині на Олімпійських іграх у Бразилії, надсилає читачам періодичні оновлення про події на Іграх.

Однак це не автоматично згенеровані тексти. Манчестер особисто готує від трьох до чотирьох повідомлень, використовуючи фотографії, смайлики, GIF-картинки. Водночас журналіст пише  в безпосередньому стилі, так, як люди спілкуються між собою через СМС. New York Times вибрала СМС через простоту технології та її глибоке проникнення: фактично нею користується кожен, хто має мобільний телефон.

Інший проект New York Times інтерактивний. У розділі «Як вони це зробили?» NYT створює повноцінні мультимедійні історії, у яких ідеться про те, чому той чи інший спортсмен досягнув видатних результатів. 

Історії містять цікаві факти про спортсменів, ролики з їхніх виступів, цитати з інтерв'ю та прес-конференцій, відгуки тренерів та інших спортсменів про них. В ось такий спосіб New York Times спробували проаналізувати стрибок відомої гімнастки Сімони Байлс (Simone Biles).

Видно, що, маючи зріст 1,45 м, Сімона може підстрибнути майже вдвічі вище за свій зріст.

У розділі, окрім гімнастки Сімони Байлс, представлено Дерека Друена (стрибки у висоту), Раяна Лохте (плавання), Крістіана Тейлора (потрійний стрибок).

В іншому проекті New York Times –  Olympic bodies  користувачам пропонують подивитися уважно на тіла спортсменів і спробувати вгадати, у якому виді спорту вони виступають. На вибір пропонують чотири варіанти відповіді.

Усі відповіді «анімовано»: спортсмени грають у м'яча, їздять на велосипеді, демонструють вправи. Для різних варіантів відповіді вони можуть показувати різні емоції: радіти, коли користувач угадує правильно, і підбадьорювати, якщо відповідь виявилася хибною. Особисто мені вдалося розгадати 10 із 16 спортсменів. Непоганий результат, еге ж? 

Окрім цього, редакція NYT винайшла свій спосіб, як обійти заборону Міжнародного олімпійського комітету на GIF-анімацію. Заборона поширюється на будь-які анімаційні формати, уключаючи «анімовані GIF-файли (тобто GIFV), GFY, WebM, або короткі відеоформати, такі, як Vines тощо», сказано в правилах МОК.  Вона як грім серед ясного неба впала на голови журналістів якраз напередодні церемонії відкриття Ігор.

The Washington Post

The Washington Post приєдналася до табору редакцій, що почали використовувати автоматичні алгоритми для генерації новин. Директор стратегічних ініціатив Джеремі Гілберт пояснив, що повністю заміняти репортерів роботами в The Washington Post не збираються. Мета новації – вивільнити людські ресурси для більш творчої роботи.

«Робот», який генерує певний тип новин у The Washington Post, називається Heliograf. Він може використовувати дані про результати змагань на Іграх і готові мовні шаблони для створення автоматичних підсумків змагань та графіку подій для Олімпійських ігор 2016 року в Ріо.

Heliograf генерує новини, а боти The Washington Post у Twitter і Facebook Messenger автоматично підхоплюють та публікують їх кожен на своєму каналі.

Ось який вигляд має «проба пера» від Heliograf. Що ж, у журналістів, яким регулярно доводиться мати справу зі стрічкою новин, відсуваючи власні тексти на потім, тепер є серйозні причини для радощів.

 

Велика частка аудиторії Олімпійських ігор стежить за перебігом змагань не дуже уважно. Поглядати краєм ока на Ігри, не занурюючись глибоко в специфіку спорту – звичне явище для США. Тому The Washington Post створили своєрідну шпаргалку з олімпійських видів спорту – Sizing up the Olympics. Інструмент дає змогу користувачам порівняти розміри різних типів ігрових полів та спортивного знаряддя.

Порівняння маленьких об'єктів: м'ячів, ракеток, клюшок тощо

Редакція вирішила, що для повного розуміння масштабів необхідно додати до переліку олімпійських об'єктів велику піцу: 14 дюймів (35,56 см), це навіть більше, ніж м'яч для регбі.

Найбільший об'єкт у графіці  Sizing up the Olympics – поле для гольфу, 242 акри (приблизно 0,98 км2). Йому трохи поступається трек для змагань із маунтінбайку: 136 акрів (0,55 км2).

The Guardian

The Guardian вирішив зробити ставку на аудіо й розробив інтерактивний подкаст Rio Run: за задумом, користувач має пройти або пробігти 26,2 милі (42,2 км), саме така відстань марафону в Ріо. Установлювати додаток на смартфон не потрібно – лише зайти з мобільного на сторінку riorun.theguardian.com.

Скриншоти з riorun.theguardian.com

Те, що почує в подкасті користувач, залежить від того, скільки він пробіг або пройшов та як швидко. Нові фрагменти аудіоподкасту можна розблокувати, тільки пройшовши певну відстань. Таким чином, чим більше бігатимеш, тим більше дізнаєшся. Кореспонденти The Guardian розказують про підготовку до Олімпіади в Ріо, стратегію подолання марафону та історію міста: від яскравого карнавалу Самбодром до темного минулого як порту для работоргівлі.

Окрім подкасту, редакція The Guardian також здійснила велику роботу з візуалізацією змагань. Наприклад, детально розібрала, як китайський плавець Сунь Ян (Sun Yang) зумів наздогнати свого південноафриканського супротивника Чада ле Клоса й вибороти золоту медаль у змаганні на 200 метрів вільним стилем. 

Ось іще одна інфографіка від The Guardian – із даними про середню швидкість плавців у цьому змаганні:

Це один зі способів конкурувати за аудиторію з іншими мовниками, розповів Хакін Ґонсалес (Xaquin Gonzalez), редактор візуалізації в The Guardian.

«Ми заручилися допомогою міжнародного судді, тому зможемо детально розібрати виступ гімнасток у ці вихідні, – додав редактор. –  Ми з нетерпінням чекали на виступ Сімони Байлс. Вона просто королева рівноваги». Що ж, а ми чекатимемо нових інфографік від британського видання. А поки що можна проглянути їхню роботу зі змагання з плавання на 400 метрів вільним стилем серед жінок та естафетою 4х100 м вільним стилем.

CNN

Продюсер контенту соціальних додатків CNN Масума Ахаджа (Masuma Ahuja) використовує різноманітні платформи для висвітлення Оліймпійських ігор у Ріо: Line, Kik, Facebook Messenger. Користувачам Kik вона провела онлайн-тур по пляжу Копокабана, а спільноті в Facebook Messenger показала офіційну фан-зону Олімпійських ігор під час церемонії відкриття.

Через платформу Kik CNN крок за кроком проводить користувачам екскурсію на пляжі

Kik – це додаток для обміну миттєвими повідомленнями для мобільних пристроїв. Аудиторія CNN на Kik дуже відрізняється від аудиторії Facebook. У цьому месенджері Ахаджа намагається якомога простіше розповісти про Олімпіаду, оскільки орієнтується на аудиторію 13–17-річних. Але завдання роботи з обома платформами однакове: публікувати інформативний контент для користувачів.

Аудиторія CNN на платформі Kik може взаємодіяти із журналістом і висловлювати свої побажання

Охоплення мобільних месенджерів значно зросло із часу проведення зимових Олімпійських ігор 2014 року. Тільки в Сполучених Штатах майже половина всіх користувачів мобільних телефонів використовує додатки, на кшталт Facebook Messenger, WeChat або Kik. А в таких країнах, як Японія, цей відсоток іще більший. Тому мовники почали зважати на ці платформи у своїй роботі.

«Поки що це експеримент, але я вважаю, що невдовзі це стане звичайною практикою CNN у висвітленні таких великих подій», – розповіла Масума Ахаджа. Поки що не зрозуміло, скільки людей охоплює експеримент. Канал CNN відмовився оприлюднити конкретні цифри, але відзначив що вони щасливі з приводу досягнутих результатів.

The Wall Street Journal

The Wall Street Journal до Олімпіади створив гру The Armchair Olympian. У ній користувачам пропонують випробувати базові навички, необхідні спортсменам у різних змаганнях. 

Наприклад, ось так можна перевірити, чи є у вас здібності до стрільби з лука:

Завдання: за допомогою мишки «піймати» оранжеву цятку. Із кожним наступним рівнем зробити це стає складніше. За результатами гри, олімпійці вочевидь справляються краще. 

У The Armchair Olympian можна перевірити себе в таких видах спорту, як спринт (біг на короткі дистанції), веслування, стрибки в довжину й стрільба з лука. 15 серпня гру очікує поповнення новим тестом: на синхронне плавання.

Що ж, якщо мультимедійні продукти, які створювали редакції до чемпіонату з футболу – то була лише розминка, то на Олімпіаді всі виклали свої козирі на стіл. Цього року планку інтерактивного контенту піднято дуже високо, тому стає ще цікавіше, як медіа її перевершуватимуть під час висвітлення наступної великої спортивної події.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: theguardian.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду