З'явилося інтернет-видання, яке відкривається тільки в офлайн-режимі

З'явилося інтернет-видання, яке відкривається тільки в офлайн-режимі

14:22,
28 Лютого 2018
7508

З'явилося інтернет-видання, яке відкривається тільки в офлайн-режимі

14:22,
28 Лютого 2018
7508
З'явилося інтернет-видання, яке відкривається тільки в офлайн-режимі
З'явилося інтернет-видання, яке відкривається тільки в офлайн-режимі
Автори:
Американський програміст Кріс Болін (Chris Bolin) створив інтернет-журнал The Disconnect, із матеріалами якого можна ознайомитися можна лише якщо...від'єднатися від мережі.

Про це йдеться в матеріалі Columbia Journalism Review.

Журнал The Disconnect, який стартував у лютому, має літературну тематику — друкує публіцистику, прозу та поезію.

Темою першого випуску стали власне стосунки людини та технологій. «Кожна публікація присвячена зустрічі людини з технологією: навмисній чи несвідомій, конструктивній або руйнівній. Ви знайдете вірш про суперечливий голод тиші, повість про монетизацію мертвих та огляд майбутнього "цифрової прірви"», — йдеться в листі засновника.

«Я створив це частково тому, що вважаю смішним використати іронію таким чином: мати проект в інтернеті й змусити його аудиторію вийти з мережі», — розповів Кріс Болін.

Сайт працює таким чином: користувач завантажує весь контент журналу, коли вперше відвідує сторінку, але спочатку він заблокований —  доти, доки браузер не повідомить, що від'єднаний від інтернету. Обсяг видання становить лише близько 250 кілобайт (це розмір одного невеликого фото), адже містить мало зображень і не показує банери з рекламою.

Одразу після заходу на сайт видання відвідувач бачить банер із проханням від'єднатися від Wi-Fi

Сайт використовує функцію, вбудовану в більшість браузерів, яка визначає, чи користувач підключений до мережі. Кріс Болін каже, що існують способи це обійти (наприклад, перевівши браузер в режим розробника), але більшість людей, на його думку, до цього не вдаватиметься.

Матеріали для першого випуску The Disconnect автори надали безкоштовно. Наразі Кріс Болін шукає модель для фінансування журналу. На думку засновника, це може бути спонсорство чи краудфандинг. Якщо йому вдасться знайти гроші, журнал виходитиме раз на квартал.

Засновник журналу розповів, що на цю ідею його надихнула власна залежність від інтернету: коли ти помічаєш, що переходиш з одного посилання на інше без певної мети, й так спливають години. На думку пана Боліна, сконцентуватися можна лише повністю від'єднавшись від мережі, а спеціальні додатки не дуже в цьому допомагають. 

«Я витрачав години, потрапивши в полон власної цікавості. Найбільш небезпечною є раптова примха глянути, якою є найбільш поширена мова спілкування в світі. Ці 500 мілісекунд можуть змінити ваш день, тому що це ніколи не обмежується тільки одним пошуком в Google чи однією статтею в "Вікіпедії". Відключення ж слугує коротким замиканням від цих примх, і це дозволяє вам рухатися вперед нічим не обтяженим», — йдеться в матеріалі.

Кріс Болін вважає інтернет хорошим інструментом для пошуку інформації, але він, на його думку, «створений не для людей, а для ідеальних людей»: тих, які могли б дивитися лише потрібні їм матеріали й не ставати жертвою власної допитливості.

Після запуску The Disconnect він отримав зокрема й критичні відгуки про проект. Один із читачів заявив, що якби засновник хотів створити щось, що люди читали б офлайн, йому треба було запустити друкований журнал. Проте пан Болін із цим не згоден.

«Для того, щоб отримати [матеріали The Disconnect], вам не потрібно його замовляти, не треба йти в газетний кіоск, ви навіть не повинні мати фізичну адресу, для нього не вирубуються дерева й ви також можете поділитися посиланням із іншими. Таким чином, існує безліч додаткових переваг», — каже засновник.

Пан Болін розповів, що не є ненависником технологій. «Я не вважаю, що інтернет поганий — насправді я думаю, що він хороший. Це видатна робота задля з'єднання людей, які інакше б ніколи не сконтактували, місце для створення бізнес-можливостей тощо. Це хороша річ, так само як друкарський станок колись був таким. Я просто думаю, що ми повинні трохи подумати про це», — зазначає він.

Кріс Болін не підключав сайт до сервісів вимірювання трафіку типу Google Analytics, оскільки самою темою журналу було від'єднання. Проте з даних сервера він дізнався, що протягом перших двох тижнів роботи The Disconnect отримав понад 50 тисяч унікальних відвідувачів.

Як писав MediaSapiens, минулого року  Кріс Болін експериментував із запуском сайту Offline, який також можна переглянути лише від'єднавшись. Там він мотивував читачів частіше виходити в офлайн, тому що в мережі є багато факторів, які зменшують продуктивність. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду