Німецький професор переніс лекції з аудиторії на Youtube і здобув тисячі глядачів

Німецький професор переніс лекції з аудиторії на Youtube і здобув тисячі глядачів

10:44,
26 Лютого 2018
3749

Німецький професор переніс лекції з аудиторії на Youtube і здобув тисячі глядачів

10:44,
26 Лютого 2018
3749
Німецький професор переніс лекції з аудиторії на Youtube і здобув тисячі глядачів
Німецький професор переніс лекції з аудиторії на Youtube і здобув тисячі глядачів
Автори:
Професор німецької Вищої технічної школи в Кельні Мартін Бонне (Martin Bonnet) уже кілька років читає лекції для своїх студентів у Youtube і вважає таке навчання більш ефективним.

Як повідомляє DW, професор, який очолює Інститут матеріалознавства, розпочав знімати навчальні відео п'ять років тому.

«Я був незадоволений форматом – класичними лекціями. Студенти змушені вставати рано вранці, штовхатися в громадському транспорті, і все це заради того, щоб потрапити до мене на лекцію?», – каже він.

Пан Бонне звернувся за порадою до колег з відділу дидактики й вони навели його на думку випробувати нову концепцію Flipped Classroom – «перевернутої аудиторії». Згідно неї, студенти вивчають матеріал вдома, а отримані знання застосовують вже на практичних заняттях. «Крім того, вони можуть зупинити лекцію, прослухати якийсь уриво кілька разів, пропустити те, що вони вже знають», – зазначає викладач.

З серпня 2016 року Мартін Бонне веде YouTube-канал Welt der Werkstoffe, що можна перекласти як «Світ матеріалів». Його курс розрахований на бакалаврів і магістрів інженерних спеціальностей. Наприклад, тих, хто вивчає машинобудування і відновлювану енергетику. 

На канал підписано шість тисяч осіб, а глядачі лишають багато схвальних коментарів про те, як відео допомагають їм опанувати непросту дисципліну. Окремі відеолекції німецького професора подивилися більше 60 тисяч разів.

У зимовому семестрі 2017/2018 року Мартін Бонне навчає в виші 300 студентів, тоді як в інтернеті в нього багатотисячна аудиторія.

Щотижня Мартін Бонне публікує одну відеолекцію тривалістю 15 хвилин. За один семестр студенти повинні подивитися 30 таких відео і відвідати шість семінарських занять. Уже п'ять років професор не читає традиційних лекцій. 

«Коли у вас на лекції сидить 300 осіб, ви просто читаєте свій матеріал, – міркує Мартін Бонне. – У вас немає контакту зі слухачами. Зовсім інша справа – семінари. На практичних заняттях ви спілкуєтеся зі студентами». 

Він розповів, що зі студентами постійно на зв'язку й не залишає без уваги жодного питання чи коментаря до відео.

У своїх перших відеолекціях професор показував лише діаграми і графіки, а його самого в кадрі не було. Проте студенти зажадали, щоб професор показав себе. Німецький вчений зізнався, що такого він геть не очікував. Тож перед тим як вийти в ефір, пан Бонне попросив фахівців про поради щодо того, як поводитися перед камерою. Сьогодні професор продумує кожен свій образ самостійно. У коментарях під відео окрім власне тематики лекції глядачі обговорюють також його краватки. 

Аудиторія лекцій пана Бонне давно вийшла за межі кампуса Вищої технічної школи в Кельні. Професор вже ділився довідом із колегами з Нідерландів і Китаю. Наразі він працює над онлайн-курсом англійською мовою. 

«Для мене найголовніше – донести матеріал до студентів, – наголошує Мартін Бонне. – Я роблю це не заради шоу, щоб всі сказали: який класний професор».

Цікаво, що окрім лекцій зі свого курсу, професор також записав жартівливе відео про 10 типів університетських викладачів, яке отримало вже понад 200 тисяч переглядів.

Нагадаємо, нещодавно в Україні з'явився новий освітній онлайн-майданчик Sensе. На сайті публікуються курси відеолекцій і статті з гуманітарних наук, літератури й мистецтва зокрема й університетських викладачів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду