В Україні розпочало роботу освітнє онлайн-медіа Sense

В Україні розпочало роботу освітнє онлайн-медіа Sense

09:27,
6 Лютого 2018
6074

В Україні розпочало роботу освітнє онлайн-медіа Sense

09:27,
6 Лютого 2018
6074
В Україні розпочало роботу освітнє онлайн-медіа Sense
В Україні розпочало роботу освітнє онлайн-медіа Sense
Автори:
В Україні з'явився новий освітній онлайн-майданчик Sensе, який прагне популяризувати гуманітарне знання.

Про це MediaSapiens розповів засновник медіа Кирило Караченцев.

На сайті  Sense публікуватимуться курси відеолекцій і статті з гуманітарних наук, літератури й мистецтва. 

«Sense – це не класичний освітній проект: ми не видаємо сертифікатів та не прагнемо стати альтернативою державній освіті, – пояснює засновник. – Насамперед ідеться про розумний відпочинок, едьютейнмент. Наше завдання – надихнути, показати через наших героїв, що їх захоплює, що в цей перевантажений інформацією час справді має сенс».

На створення Sense команда витратила більше року. 

«Ми вже створили ядро редакції, проте для такого медіа потрібна, звичайно, більша кількість людей, тож ми плануємо найближчим часом розширюватися», – каже Кирило Караченцев. 

Наразі в проекту немає постійної знімальної групи: оператори працюють на фрілансі. 

На сайті вже опубліковано два цикли лекцій: філософа Анатолія Ахутіна та релігієзнавця Володимира Кусьнежа, а також дві статті. 

«Деякі курси ми знімали з відомим режисером Олександром Стеколенком та професійною командою операторів, – розповів засновник. – Вони дізналися про наш проект та запропонували допомогти. Це був дуже гарний поштовх».

За словами Кирила Караченцева, проект «абсолютно некомерційний». Sense було створено на власні кошти команди, а зараз команда шукає фінансування. Невелика редакція працює на волонтерських засадах у вільний від основної роботи час.

«Багато людей пішло нам назустріч, і ми робили щось безкоштовно або за досить символічні гроші. Просто я розповідав людям про проект, а вони долучалися, позаяк це щось нове й дійсно потрібне. Без такої підтримки, звичайно, нічого не було б. Тому тим, що ми існуємо, я завдячую багатьом натхненним та небайдужим», – каже пан Караченцев.

Напередодні запуску Sense підтримала Києво-Могилянска бізнес школа.

Також на сайті є можливість донейту, який, за словами засновника, «вже почав приносити плоди». 

Поки що редакція планує публікувати матеріали в двох форматах – відеолекції та статті, а згодом додати до курсів текстові матеріали, а також можливість завантажити подкаст.

Редакція готує курси з філософії, релігії, антропології, історії, а також про літературу та мистецтво. Вибір дисципліни залежить від героя: Sense надає великого значення особистості.

Матеріали публікуватимуться двома мовами: українською й російською, залежно від того, якою мовою прочитано лекцію.

Проект поки що не братиметься за точні науки, але, можливо, колись і лекції із них будуть на сайті.

«Головний акцент на відеолекціях, оскільки наразі це найбільш зручний формат і, я думаю, він залишиться таким надовго, – каже Кирило Караченцев. – Наші лекції можна дивитися безкоштовно, будь-де та в будь-який час – це максимально зручний спосіб для зацікавленого в саморозвитку глядача. Проте рубрику зі статтями ми будемо розвивати, оскільки через відео менше уваги надається великим текстам, тому ми вирішили також займатися змістовними статтями та інтерв'ю. Ми не беремося за практичні дисципліни, як-от основи програмування чи менеджмент. Для цього в нас є інші, досить гарні освітні майданчики. Sense про те, що на перший погляд не має конкретного застосування в сучасному, досить прагматичному, світі, проте без чого все це не має жодного сенсу».

Нагадаємо, в 2016 році розпочав роботу некомерційний  інтернет-лекторій «Мудра корова». Авторка проекту – журналістка, поетеса та культурний менеджер Тетяна Кисельчук, теж створила його на власні кошти. Ресурс пропонує короткі лекції тривалістю в 10-20 хвилин з таких напрямків культури як література, кіно, мистецтво, театр, музика, мода тощо.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду