Інформагентство Yonhap доручило футбольні новини роботу
Про це медіа повідомило на своєму сайті.
Компанія заявила, що ця подія стала ключовою віхою в її прагненні покращити висвітлення тем та поширити автоматизовану журналістику.
Алгоритм роботи автоматизованої програми Soccerbot імітує процес написання журналістською матеріалу людиною.
Робот використовує базу даних слів та речень, раніше вжитих репортерами Yonhap. Soccerbot готує матеріал в три етапи: збирає дані, пише текст замітки та перевіряє на орфографічні та граматичні помилки. Під час процесу редагування програма міняє структуру залежно від результатів і того, чи брали участь в матчі гравці з Південної Кореї. Програма також перевіряє інформацію в 5 різних джерелах, щоб за потреби ідентифікувати неточності.
Soccerbot пише корейською мовою. Він вже написав матеріал про перший матч сезону «Арсенал»– «Лестер», який відбувся 11 серпня. Робот підготує матеріали й про решту ігор сезону.
До офіційного «працевлаштування» Soccerbot працював в пілотному режимі. Він успішно написав 380 футбольних новин в попередньому сезоні англійської Прем’єр-ліги. Кожен матеріал був готовий за 1-2 секунди до завершення гри.
Yonhap також планує впровадити іншого робота, який висвітлюватиме Зимові Олімпійські Ігри в Пхьончані в 2018 році.
Нагадаємо, у січні китайський робот-репортер Сяо Нань опублікував у місцевій газеті свій перший матеріал. Текст був присвячений навантаженню на транспортну систему країни напередодні китайського Нового року. Його написання зайняло у робота всього одну секунду.
Associated Press (AP) у січні 2015 року заявило, що автоматично генерує більше 3000 новин про прибуток корпорацій США за кожен квартал. Минулого року інформагентство найняло першого редактора, який працює із автоматично створеними новинами. Згодом стало відомо, що AP замінило спортивних кореспондентів роботами. Схожі посади з'явились і в маленьких регіональних виданнях, і у гігантів на кшталт Forbes і Los Angeles Times. Tow Center for Digital Journalism навіть випустив керівництво по автоматизованій журналістиці.
Оглядач Даміан Редкліфф для видання MediaShift розглянув усі «за» та «проти» написання новин автоматизованими роботами. MediaSapiens підготував переклад матеріалу.