Китаєць назвав вулицю своїм ім’ям і ввів в оману уряд й кілька картографічних сервісів
Китаєць назвав вулицю своїм ім’ям і ввів в оману уряд й кілька картографічних сервісів
Про це повідомляє Mashable. У 2013 році Ге Юлу (Ge Yulu), молодий митець з Пекіну, знайшов занедбану вулицю, на якій не було дорожнього знаку. Він виготовив покажчик, що виглядає так само, як офіційний, підписав його своїм ім’ям, і встановив.
За 4 роки вигадене найменування вулиці з’явилося у офіційній документації, а також у базах даних відомих картографічних сервісів Apple Maps, Google Maps, Baidu Maps та AutoNavi.
Про це з захопленням розповів сам Ге Юлу у розлогому есе на Zhihu. Вперше вулицю на честь хлопця назвав у 2014 році AutoNavі, один з найпопулярніших картографічних сервісів у Китаї. Він надає дані Apple та Google, тож незабаром це зробили й інші додатки.
Дорожня служба Пекіну почала нумерувати ліхтарі з використанням неофіційної назви у 2015 році.
Сам Ге Юлу розповів, що знак був частиною його мистецького проекту.
«Коли я переїхав до Пекіну, то довідався, що цей мегаполіс має багато закинутих куточків та щілин. Чи може Ge Yulu вижити у такому куточку, у місці, яке люди зазвичай ігнорують? Так виникла ця робота, ця ідея» , - пригадав митець.
Він встановлював й інші знаки, а також писав своє ім’я на будівлях та дошках оголошень.
Представники влади повідомили Southern Metropolis Daily, що несанкціоновані знаки, які поставив хлопець, завтра приберуть.
Ге розповів Bejing Youth Daily, що він усвідомлював, що його дії є не зовсім законними, але думав про це лише як про мистецький проект.
Представник AutoNavi у коментарі Beijing Youth Daily зазначив, що наразі сервіс поєднує офіційні дані з тими, які надають користувачі. Вони перевіряються компанією, проте перевірки могли бути недостатньо ретельними.
Нагадаємо, нещодавно MediaSapiens писав про те, що в Google Maps з’явиться нова функція, що дозволить користувачам ділитися своїм місцезнаходженням або маршрутом з друзями в режимі реального часу. А у червні до сервісу була інтегрована можливість ходити по віртуальних музеях в режимі Street View та проглядати анотації до творів мистецтва одразу в Google Maps.