Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Американські медіа об’єдналися проти Facebook та Google
Серед них - як маленькі редакції, так і відомі видання The Wall Street Journal, The New York Times, The Washington Post та Tronc. The News Media Alliance є торговою організацією, яка палнує отримати дозвіл від Конгресу США на свою діяльність (у Штатах діє антимонопольне законодавство, згідно з яким утворення подібного альянсу може бути порушенням - MS).
Як повідомляє Adweek, NMA сподівається, що таким чином медіа зможуть вести «конкретні обговорення з двома домінуючими дистриб'юторами інтернет-новин, Google і Facebook, про бізнес-моделі, які забезпечать доступність контенту, створеного американськими редакціями».
Зокрема учасників альянсу цікавить розподіл доходів, моделі підписки та захист інтелектуальної власності видавців. В NMA також вважають, що домінуюча позиція Facebook та Google применшує значимість якісної журналістики, так як видавці змушені грати за чужими правилами поширення і монетизації новин. «Окрім того, ці правила видозмінили новини та призвели до поширення фейків, які часто не можна відрізнити від справжніх новин», - звертає увагу NMA.
Організація планує узгодити свою діяльність з Конгресом США до кінця тижня.
В Facebook ситуацію коментувати не стали, водночас в Google запевнили, що компанія хоче допомогти редакціям «досягти успіху в їх переході у цифрову сферу».
Нагадаємо, раніше Facebook запустила інструмент для одночасних публікацій Instant Articles. Google запустила схожий інструмент під назвою Accelerated Mobile Pages (AMP).
Цікаво, що британська газета The Guardian цього року припинила викладати свій контент через Facebook Instant Articles та Apple News, однак продовжила працювати з AMP.
Також MediaSapiens пробував розібратися в тому, чи вигідний для ЗМІ сервіс лонгрідів Instant Articles.