Рада прийняла закон, що дозволяє закривати доступ до інтернет-сайтів без рішення суду
Рада прийняла закон, що дозволяє закривати доступ до інтернет-сайтів без рішення суду
За прийняття проекту закону №3879 проголосували 235 народних депутатів. Проект був внесений депутатами від Партії регіонів Вадимом Колесніченком та Володимиром Олійником.
Законопроектом передбачається розширення повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Відповідно до нововведень, вона зможе приймати рішення щодо обмеження доступу до інтернет-ресурсів. Приводом до цього стануть: поширення інформації, що суперечить закону; поширення інформації інформагентством без державної реєстрації. Рішення про це прийматиметься лише за висновком експерта.
Згаданим законом вводяться нові зобов’язання для операторів та провайдерів. На основі рішення комісії вони повинні обмежити доступ своїх абонентів до сайтів з «незаконною інформацією».
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що соцмережі використовуються для розпалювання ворожнечі. Автори переконані що під виглядом самоорганізації громадян часто криється маніпуляція, яка спричиняє до «зростання конфліктності, жорстокості, безжальності та насильства серед населення».
Крім того, в законі «Про телекомунікації» з’явилося зобов’язання ліцензувати послугу з надання доступу до Інтернету. В той час як раніше провайдерів лише включали до реєстру.
Довідка: У 2011 році, 3 червня, ООН прийняла резолюцію, в якій визнала право на доступ до інтернету одним із невід`ємних прав людини. Резолюція була реакцією на обмеження доступу до інтернету громадян Сирії.