У Нідерландах побудували дім зі смайлами

У Нідерландах побудували дім зі смайлами

17:29,
26 Квітня 2017
1856

У Нідерландах побудували дім зі смайлами

17:29,
26 Квітня 2017
1856
У Нідерландах побудували дім зі смайлами
У Нідерландах побудували дім зі смайлами
Автори:
В нідерландському місті Амерсфорт з’явилась будівля, фасад якої прикрашений смайлами. Архітектор переконаний, що одним із головних символів нашого часу є саме емодзі.

Про це пише Platforma.

«Емоджі – це один із найбільш впізнаваних символів XXI сторіччя», – переконаний архітектор Чангіз Техрані з компанії Attika Architekten. Тому його багатофункціональна будівля в місті Амерсфорт прикрашена 22 смайлами, що виражають різні емоції.

«В класичній архітектурі використовувались бюсти королів чи щось таке, щоб прикрасити фасади, – розповідає автор. – Ми розмірковували про те, щоб таке розмістити, щоб за 10-20 років будь-хто міг подивитись і сказати: ага, так це будівля того часу! Відповідь була очевидною – емодзі». Дизайн смайлів запозичили з шаблонів, що використовуються месенджером WhatsApp, а потім перетворили на 3D-моделі.

На критику щодо того, що емодзі можуть скоро вийти з моди, а будівля залишиться, Чангіз Техрані відповідає просто. «Якщо подивитися в минуле, то люди часто казали, нібито щось лишиться навіки, або що щось взагалі поза часом – і завжди помилялись. Гадаю, краще прийняти, що досягти безсмертя в архітектурі неможливо, і просто насолоджуватись тим дійсно сучасним, що в нас є».

На нижніх поверхах будівлі знаходяться магазини, а зверху – квартири. Споруда розташована на невеликій площі навпроти школи, бібліотеки і театру, тож навколо багато молоді. «Тут все як з Фейсбуком. Колись він був модним, але зараз ця мережа нібито тільки для стариганів. З емоджі те сами – може ми й не будемо використовувати їх через десять років. Але вони все одно залишаться символом цього часу», –підсумовує автор.

Раніше MediaSapiens писав про те, що Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку (MoMA) додав до своєї колекції 176 перших значків емодзі. 

Значки емодзі були розроблені японським оператором зв'язку NTT в 1999 році. Пол Галловей (Paul Galloway), спеціаліст відділу дизайну в MoMA прокоментував поповнення музею так: «Ці маленькі зображення, розміром всього 12 на 12 пікселів, справжні шедеври дизайну, вони стали основою для вибухового зростання нової візуальної мови».

Протягом багатьох років емодзі були в значній мірі явищем японської культури. Все змінилося в 2010 році, коли вони були включені до складу міжнародного обчислювального стандарту, відомого як Unicode. На практиці це означає, що японський користувач може відправити будь-який значок емодзі іншому користувачеві в будь-кий куточок світу і отримувач бачитиме такий самий символ, як і відправник.  В 2011 році, Apple включив Emoji до клавіатури в мессенджер ОС IOS на iPhone, що додало значкам ще більшої популярності.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Platforma
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду