Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Фото Марса склеїли в короткометражку вручну
Про це пише Platforma.
У 2005 році до сусідньої планети був запущений апарат Mars Reconnaissance Orbiter. З 2006 він активно фотографує і надсилає на землю кадри поверхні Марсу, зроблені на спеціальну камеру High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE). Ця апаратура дає можливість робити фото, на яких з відстані в 300 км видно деталі розміром до 30 см. Крім того, камера створює зображення у вигляді стереопар – на них можна розгледіти навіть 25-сантиметрові особливості планети.
Фінський режисер Ян Фройдман вирішив використати ці кадри, щоб створити фільм про уявний політ над Марсом. Спочатку він розфарбував знімки HiRISE, а потім вручну аналізував особливості рельєфу на знімках і перетворював зображення на 3D-модель. Досить кропітка праця, якщо врахувати, що на кожну ділянку припадало від декількох сотень до кількох тисяч точок прив’язки картинки. Всього для фільму знадобилось 33 тис. таких ручних вказівок.
На все це Фройдман витратив три місяці. Щоправда, потім виявилось, що процес можна було автоматизувати, адже знімки в форматі стереопар дають відомості про рельєф. Однак режисер дізнався про це надто пізно, коли вже закінчив фільм.
Раніше MediaSapiens писав про те, що некомерційна організація Arctic Times Project, яка вивчає зміни, що відбуваються в Арктиці, разом з журналістами створила проект про видобуток корисних копалин в Ґренландії.