Prometheus зібрав півмільйона гривень на проведення «освітньої революції» в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Prometheus зібрав півмільйона гривень на проведення «освітньої революції» в Україні
Ідеологи проекту ставили перед собою завдання – розширити перелік доступних масових онлайн-курсів в Україні. Кошторис місії складав 400 тисяч гривень, але за допомогою небайдужих осіб та організацій, кількість зібраних коштів перевищила заплановану суму. В тому числі за рахунок кількох філантропів, які виділили на проект по 40 тисяч гривень, розповідає на своїй сторінці у ФБ автор ідеї Іван Примаченко.
Відтак частину коштів планують витратити на переклад та створення нових безкоштовних онлайн-курсів від провідних українських та іноземних фахівців з програмування, аналізу даних, цифрового маркетингу та критичного мислення, повідомляє ITC UA.
На думку розробників проекту, створення системи онлайн-освіти – лише перший крок, для повної ж трансформації навчальних підходів планується ініціювати повномасштабну реформу шкільної та університетської освіти. Зокрема, інтегрувати кращі онлайн-курси в традиційний процес навчання. Передбачається, що з таким підходом студенти зможуть переглядати лекції онлайн, а практичні навички шліфувати безпосередньо у вишах. Такі ж підходи зберігатимуться до проведення підсумкових іспитів.
Команда Prometheus впевнена, що змішане навчання дозволить побороти три головні проблеми в системі української освіти: відсутність достатньої кількості дійсно високваліфікованих викладачів, обмеженість бюджетних ресурсів і часу на проведення фундаментальних реформ галузі.
Розробка курсів в розрахунку на одного студента вартує зовсім небагато, а процес впровадження – майже миттєвий. Крім того, застосування системи змішаної освіти полегшує доступ студента будь-якого університету України до якісної бази знань, що особливо актуально за наявності невеликої кількості першокласних вишів в державі. Не є таємницею, що чимала кількість вищих навчальних закладів в Україні спеціалізується, насамперед, на видачі дипломів, залишаючи саму якість навчального процесу осторонь.
Вже восени цього року пілотний проект зі змішаного навчання буде запущено в кількох українських університетах. В разі його успішної адаптації, розробники вважають за можливе проведення повноцінної технологічної революції у системі української освіти вже до 2020 року.
Раніше Mediasapiens вже писав про запуск безкоштовних онлайн-курсів з аналізу даних платформою Prometheus. Початок курсу заплановано на зиму 2017 року. Курс є повністю безкоштовним, а відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу занять.