ms.detector.media
MediaSapiens
Prometheus
26.07.2016 14:20
Prometheus зібрав півмільйона гривень на проведення «освітньої революції» в Україні
Prometheus зібрав півмільйона гривень на проведення «освітньої революції» в Україні
Освітня платформа Prometheus на ресурсі Спільнокошт менш ніж за 40 днів спромоглася зібрати 515 тисяч гривень на реалізацію інноваційних для України освітніх програм. За обсягом залучених краудфандингом коштів, зазначена кампанія стала другою в історії України.

Ідеологи проекту ставили перед собою завдання – розширити перелік доступних масових онлайн-курсів в Україні. Кошторис місії складав 400 тисяч гривень, але за допомогою небайдужих осіб та організацій, кількість зібраних коштів перевищила заплановану суму. В тому числі за рахунок кількох філантропів, які виділили на проект по 40 тисяч гривень, розповідає на своїй сторінці у ФБ автор ідеї Іван Примаченко.

Відтак частину коштів планують витратити на переклад та створення нових безкоштовних онлайн-курсів від провідних українських та іноземних фахівців з програмування, аналізу даних, цифрового маркетингу та критичного мислення, повідомляє ITC UA.

На думку розробників проекту, створення системи онлайн-освіти – лише перший крок, для повної ж трансформації навчальних підходів планується ініціювати повномасштабну реформу шкільної та університетської освіти. Зокрема, інтегрувати кращі онлайн-курси в традиційний процес навчання. Передбачається, що з таким підходом студенти зможуть переглядати  лекції онлайн, а практичні навички шліфувати безпосередньо у вишах. Такі ж підходи зберігатимуться до проведення підсумкових іспитів.

Команда Prometheus впевнена, що змішане навчання дозволить побороти три головні проблеми в системі української освіти: відсутність достатньої кількості дійсно високваліфікованих викладачів, обмеженість бюджетних ресурсів і часу на проведення фундаментальних реформ галузі.

Розробка курсів в розрахунку на одного студента вартує зовсім небагато, а процес впровадження – майже миттєвий.  Крім того, застосування системи змішаної освіти полегшує доступ студента будь-якого університету України до якісної бази знань, що особливо актуально за наявності невеликої кількості  першокласних вишів в державі. Не є таємницею, що чимала кількість вищих навчальних закладів в Україні спеціалізується, насамперед, на видачі дипломів, залишаючи саму якість навчального процесу осторонь.

Вже восени цього року пілотний проект зі змішаного навчання буде запущено в кількох українських університетах. В разі його успішної адаптації, розробники вважають за можливе проведення повноцінної технологічної революції у системі української освіти вже до 2020 року.

Раніше Mediasapiens вже писав про запуск безкоштовних онлайн-курсів з аналізу даних платформою Prometheus. Початок курсу заплановано на зиму 2017 року. Курс є повністю безкоштовним, а відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу занять.

ms.detector.media