Вчені створили глобальну базу даних людських культур і виклали її онлайн
Вчені створили глобальну базу даних людських культур і виклали її онлайн
Вона графічно оформлена і викладена у відкритий доступ на сайт проекту.
База поєднує в собі дані про харчові уподобання, особливості вступу в шлюб, ігри та культурне розмаїття світу. У ході створення D-PLACE вчені використовували дані про 1400 людських спільнот.
Під «спільнотою» дослідники розуміють спільність людей, об'єднаних спільною територією, мовою і культурними практиками. Більшість культурних відомостей бази даних засновані на етнографічних дослідженнях, проведених у ХІХ-ХХ століттях.
D-PLACE дає можливість візуалізувати інформацію у вигляді таблиць, карток або лінгвістичного дерева, що полегшує порівняння різних культур і оцінку їхнього взаємовпливу. Пошук можна проводити за культурним практикам, факторам навколишнього середовища, мовною сім'єю або регіоном світу.
Нагадуємо, що в Україні стартував новий медіапроект про географію і людей Ukraїner. За словами творців проекту, Ukraїner цікаво розповідатиме пізнавальні історії про віддалені куточки, людей, мистецтво та їжу.
Перша антропологічно-етнографічна експедиція триватиме півтора року. За цей час планують охопити 14 українських етнічних земель - від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. Почнуть свою роботу автори нового проекту з Закарпаття.