З’явився сайт, де можна ставити питання успішним ІТ-підприємцям та інвесторам
З’явився сайт, де можна ставити питання успішним ІТ-підприємцям та інвесторам
Українці створили сайт Стартаплевел з відповідями на питання та контент про запуск стартапів, побудову бізнес-моделей, пошук користувачів, отримання інвестицій, формування команди, юридичні моменти, екосистему та інше. При цьому відповіді дають відомі вітчизняні ІТ-бізнесмени, пише Platforma.
«99,7% стартапів закриваються протягом першого року. Запускати проект з такою статистикою можна двома шляхами: "fail fast" або ітераціями, – говорить засновник Стартаплевелу Ігор Стефурак. – Я започаткував цю спільноту, бо щодня доводиться відповідати на ті самі запитання засновників, які знаходяться на ранніх стадіях розвитку. Сайт дозволяє масштабувати процес спілкування. Я відповідаю на питання сам, залучаю колег, інших підприємців, інвесторів та експертів».
За словами засновника, за два місяці після запуску в закритому режимі на сайті було 80 учасників, 65 тем та 270 відповідей. При цьому 15 учасників завели акаунт, оплативши внесок. Зараз сайт запрацював у відкритому режимі.
Тиждень тому на сайті опублікували першу АМА-сесію (формат «Ask Me Anything» з’явився на Reddit у 2009 році), гостем якої є Ярослав Ажнюк, засновник та CEO одного з найуспішніших українських проектів Petcube. Сесія відкрита для публікації запитань протягом червня. Ярослав заходитиме час від часу й відповідатиме. У липні гість зміниться.
Без власного акаунту відвідувачі можуть читати контент, але не можуть публікувати власні запитання й відповідати на наявні. Зареєструватися у спільноті можна безкоштовно: додати запитання, яке ще не піднімалося і отримати акаунт на 6 місяців; або сплатити внесок — 300 грн/рік. У липні вартість зросте до 400 грн/рік.
«Критичною масою, для того щоб спільнота функціонувала самостійно, я вважаю набір 300 учасників. Окрім запитань та АМА-сесій користувачі хочуть ділитися контентом — власними підходами, експериментами і таке інше. Тому головне завдання — отримати їх до осені, –– вважає Ігор Стефурак. – Через два тижні я анонсую ще одну АМА-сесію. На цей раз з інвестором. Влітку працюватиму над тим, аби на сайті з’явилося більше нішевих експертів, які разом з користувачами допомагатимуть порадами».
Раніше MediaSapiens писав про сервіс Thetruesize дозволяє зіставити реальні розміри різних країн. Так, на екваторі Україна загубилася би в Демократичній республіці Конго, зате на полюсах розбухла би до розмірів Африки. А невелика, здавалося би, країна Сомалі зайняла би майже всю Скандинавію.