У 2015 обсяги спаму пішли на спад

У 2015 обсяги спаму пішли на спад

14:00,
12 Лютого 2016
2039

У 2015 обсяги спаму пішли на спад

14:00,
12 Лютого 2016
2039
У 2015 обсяги спаму пішли на спад
У 2015 обсяги спаму пішли на спад
Автори:
У минулому році кількість електронного поштового сміття зменшилася, але спамери активно вдавалися до різних хитрощів.

За даними Kaspersky Lab, частка спаму в світовому поштовому трафіку скоротилася до 55%. Це на 12 процентних пунктів менше, ніж у 2014 році. Кількість сміттєвих листів швидше за все скорочувалася в перші місяці року. З січня по квітень частка спаму впала з 62% до 54%.

У той же час спамери вдавалися до різних хитрощів для обходу спам-фільтрів. Наприклад, замість URL-посилань вони стали додавати в тіло листа QR-коди. Для приховування шкідливого ПЗ в листах спамери вдавалися до менш знайомих форматів .cab, .ace, .7z, .z, .gz, що замінили звичні .zip і .rar.

Країною, в якій найчастіше спрацьовували поштові антивіруси, виявилася Німеччина. На неї було націленео 19,06% шкідливих розсилок. Друге місце посіла Бразилія (7,64%), а замкнула трійку Росія (6,30%).

У списку країн-джерел спам-розсилок лідером виявилися США, звідки було відправлено 15,16% поштового сміття. За Штатами йде Росія з показником (6,15%), а третє місце дісталося В'єтнаму (6,13%).

Експерти Kaspersky Lab вважають, що в нинішньому році обсяги спаму продовжать знижуватися, хоча не такими швидкими темпами, як у 2015-му. В той же час, як зазначає старший спам-аналітик Kaspersky Lab Тетяна Щербакова, «кількість шкідливих і шахрайських листів, навпаки, буде збільшуватися».

За її словами, «в зоні ризику» опиняться власники мобільних пристроїв. «Протягом останніх двох років ми спостерігаємо, як спамери все активніше розсилають підробки під повідомлення від мобільних додатків, - розповідає аналітик, додаючи, що «в поточному році тенденція буде тільки набирати обертів».

Минулого року Google повідомив, що буде використовувати штучний інтелект і машинне навчання, аби позбавити своїх користувачів спам-розсилок. Поштовий сервіс Gmail тепер використовує штучні нейронні мережі, елемент системи штучного інтелекту, щоб виявляти і блокувати листи, які мімікрують під повідомлення від довірених контактів користувача.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
nursingmall.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду