Google змінює медіабізнес - Європейська обсерваторія журналістики

Google змінює медіабізнес - Європейська обсерваторія журналістики

15:01,
21 Вересня 2015
4166

Google змінює медіабізнес - Європейська обсерваторія журналістики

15:01,
21 Вересня 2015
4166
Google змінює медіабізнес - Європейська обсерваторія журналістики
Google змінює медіабізнес - Європейська обсерваторія журналістики
Автори:
Автор Європейської обсерваторії журналістики (EJO) Анна Романдаш у статті «Digital News Initiative: як Google змінює медіабізнес» розмірковує про те, що стоїть за бажанням Google об’єднати впливові медіа, і чи не створює це небезпеку ще більшої монополізації ринку онлайн-пошуку.

Цього року корпорація Google запустила новий проект Digital News Initiative. Він об’єднав світові медіа, такі як The Guardian, Die Zeit та Financial Times, у робочу групу для просування журналістики у цифрову епоху. Проект викликав ажіотаж у Європі, особливо в Німеччині, де Google раніше звинуватили у монополізації та неправомірному використанні медіа. 

Політичний піар-менеджером Google у Берліні Ральф Бремер розповів журналістці про медійні інтереси компанії. 

«Digital News Initiative має на меті об’єднати медіа аби вони краще монетизували себе у час інтернету. Зокрема, вони разом працюють для просування свого контенту у Google, що дозволить їм збільшити трафік та заробити більше грошей», - пояснив Бремер EJO.

Ініціатива вже об’єднала близько ста медіаорганізацій із різних країн світу. Суть проекту полягає у тому, що медійні гіганти об’єднуються, аби разом створювати додатки та інші продукти. Йдеться, наприклад, про використання відео у мобільних додатках та монетизацію контенту через Google-пошук та рекламу. Ініціатива також фінансуватиме цифрові інновації та нові медіа, що потребують старту. Зокрема, Google вклав 150 мільйонів євро у різні ґранти для стартапів у сфері журналістики.

«За місяць лише німецькі медіа генерують понад 500 мільйонів кліків,  – каже Бремер. – Однак їм тяжко конкурувати із соціальними мережами». Відповідно, співпраця із Google може допомогти медійникам збільшити кількість переглядів та прибутки, а також протестувати нову розробницьку платформу.

Разом з тим, пише журналістка, критики Google стверджують, що ініціатива є спробою відбілити імідж компанії, що підпсувала свою репутацію в Західній Європі. Раніше Google звинуватили у монополізації пошукового ринку (він охопив понад 90%), а також у неправомірному використанні новин у Google News. Великі медіа звинуватили компанію у тому, що вона поширювала та користувалася їхніми новинами у своїй вкладці, і користувачам не доводилося переходити на інформаційні сайти. Тож багато хто скептично ставиться до нового проекту.

Бремер розповів EJO і про роботу в країнах, де нема вільних медіа або чиниться тиск на журналістів: «У 2010 році ми почали випускати Transparency Report, де подаємо дані про свободу інтернету в кожній країні. Зокрема, публікуємо інформацію про те, скільки разів нас просили надати конфіденційну інформацію чи прибрати якісь ресурси із пошуку». Якщо уряд країни має легальні підстави, то Google надає запитувану інформацію, а за умови браку законних вимог –  відмовляє. «Ми погоджуємося на близько 40-50% запитів», – каже Бремер.

Така політика Google також є причиною постійної критики, адже компанія працює і в тоталітарних державах, де закони не завжди захищають права громадян. Прикладом є Китай, де компанія працювала до 2010 року і де надавала владі запитувану інформацію, навіть якщо та стосувалася політичних активістів чи свободи слова. «У Китаї в нас було багато політичних проблем, тому ми пішли із цього ринку, –  каже Бремер. – Складно працювати там, де інтернет не вільний. Тому ми почали готувати Transparency Report, аби показати рівень інтернет-свободи у різних країнах».

Як писав раніше MediaSapiens, Google планує повернутися на китайський ринок. Нині Google знаходиться на фінальній стадії переговорів, результатом яких стане повернення на китайський ринок Google Play і відповідних сервісів. Умовою для повернення компанії є те, що Google має прибрати програми, які з тих чи інших причин не відповідають вимогам місцевого законодавства та не влаштовують державні органи.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
positime.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду