Google профінансував проекти 128 новинних видань з 23 європейських країн

Google профінансував проекти 128 новинних видань з 23 європейських країн

16:11,
26 Лютого 2016
1700

Google профінансував проекти 128 новинних видань з 23 європейських країн

16:11,
26 Лютого 2016
1700
Google профінансував проекти 128 новинних видань з 23 європейських країн
Google профінансував проекти 128 новинних видань з 23 європейських країн
Автори:
24 лютого у Sciences Po в Парижі генеральний директор Google Сундар Пічаї оголосив, що 128 організаціям з 23 європейських країн нині пропонується фінансування в рамках проекту Digital News Initiative Innovation Fund. Загалом на роботу в малих та крупних проектах для просування інновацій в усій галузі виділяється трохи більше 27 мільйонів євро.

Про це йдеться в офіційному блозі Google.

«Фонд у розмірі 150 мільйонів євро покликаний запалити нове мислення та дати європейським ЗМІ різних масштабів простір для випробування нових рішень, експериментів та інновацій у цифровому вимірі», - зазначається в дописі керівника фонду Людовік Блехер (Ludovic Blecher).

Організатори програми закцентували, що поки не можуть розкривати усіх деталей, оскільки зараз якраз інформують учасників щодо результатів. Проте розповіли про декілька проектів, які, на їхню думку, демонструють новий тип мислення та підходи у практиці цифрової журналістики, і яким вони «особливо раді запропонувати фінансування». 

Зокрема іспанський проект eldiario.es створить нову систему фінансування журналістики, що визначатиме нішові групи аудиторій та запропонує їм профінансувати конкретну історію чи заповнити фінансову прогалину у важливій сфері медійного покриття - конкретній тематиці. Грунтуючися на традиційній краудфандинговій моделі, проект використовуватиме існуючі відносини між медійною організацією, що стоїть за платформою, та спільнотою мільйонів читачів.  

У свою чергу німецький стартап Spectrm має намір створити штучний інтелект, який дозволить ЗМІ спілкуватися з читачами й розповсюджувати контент через месенджери. 

Як повідомило російське інтернет-видання Meduza, відбір пройшов й проект їх редактора Султана Сулейманова. Він брав участь в програмі підтримки проектів на базі прототипу, а виділені Google 50 тисяч спрямує на розробку першої версії сервісу, який спрощує редакціям моніторинг новин. 

У Google зазначили, що будуть ще раз відкривати прийом подачі заявок до літа і чекають на нові ідеї. 

Компанія повідомила, що в співпраця з європейськими виданнями розробка корисного продукту для них є настільки ж важливою, як і фінансування. 

Зокрема 24 лютого стартувала опція «Прискорені мобільні», яка дозволяє завантажувати мобільний новинний контент в 4 рази швидше, ніж традиційні HTML-сторінки, і він з'являтиметься в пошуку Google в режимі «каруселі», що дозволить швидше його знаходити. 

«Сьогодні видавці і платформи з шести європейських країн відзначають появу цього оновлення разом з нами, а також значний прогрес в рекламі, аналітиці і форматі платного доступу до продукту», - зазначає в блозі пан Блехер.

Він повідомив також про запуск ще одного інструменту для інтернет-видань Project Shield, який допоможе захищатися  від DDoS-атак, особливо в тих частинах світу, де об’єктивна інформація від незалежних журналістів є вкрай важливою. До цього проект існував у бета-версії.

Нагадаємо, днями IT-гігант Google офіційно відкрив доступ до сервісу захисту від DDOS-атак — проекту «Щит». Як підкреслив пан Блехер, це особливо потрібний інструмент для тих частин світу, де об’єктивна інформація від незалежних журналістів є вкрай важливою.

Також розробники Google через півроку після впровадження в Google Docs голосового набору тексту представили нову функцію, яка дозволяє редагувати його голосом. Поки функція доступна тільки англійською мовою. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду