Росіяни започаткували інтернет-проект аналізу кремлівської пропаганди
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Росіяни започаткували інтернет-проект аналізу кремлівської пропаганди
Активісти аналізують відео російських медіа на предмет пропаганди, перекручування фактів, фейків та ін. Аналіз відбувається на основі тематичних досліджень, наприклад «Міжнародна енциклопедія пропаганди» Роберта Коула.
Волонтери-аналітики пояснюють аудиторії, які методи пропаганди були використані, подаючи ці відомості у вигляді інфографіки.
Волонтери пропонують також відеоаналіз новинних повідомлень:
Одним із засновників групи є московський депутат Максим Кац, який свого часу працював у виборчому штабі Олексія Навального, а також мав спільні проекти з відомим російським блогером Іллею Варламовим.
За словами Максима Каца, у проекті «Антипропаганда» є четверо осіб, за гроші працює лише дизайнер. «Його робота обійшлася в 15000 рублів, але він дав відстрочку з платежем до того моменту, коли ми налагодимо збір грошей», – сказав засновник ініціативи.
Він також пояснив, чому аналізує лише російські випуски новин і не бере до уваги іноземні. За словами Максима Каца, його в першу чергу турбує те, що населення РФ «обробляють з екранів телевізорів мерзенними пропагандистськими прийомами, які в книжках про пропаганду описані». Активіст каже, що існування подібного явища в інших країнах не виправдовує того жаху, який відбувається в Росії.
Зараз у спільноти «Антипропаганда» у соцмережі «ВКонтакте» майже 7 тисяч підписників, у Facebook – майже 12 тисяч.
Раніше в Україні вже створилиінтернет-ресурс для розвінчування російської пропаганди – StopFake.org, а також блог fakecontrol.org, який спростовуєнеправдиві повідомлення про Україну.