Mashable: Веб-дизайн помирає

Mashable: Веб-дизайн помирає

14:40,
7 Липня 2015
3023

Mashable: Веб-дизайн помирає

14:40,
7 Липня 2015
3023
Mashable: Веб-дизайн помирає
Mashable: Веб-дизайн помирає
Автори:
Американський портал розповів, чому веб-дизайн може зникнути найближчим часом, та у якому напрямку працюватимуть спеціалісти цього профілю.

Про це йдеться у статті журналіста Серджіо Ньювела для UX Magazine «Веб-дизайн мертвий», яку опублікував портал Mashable.

Як випливає із статті, веб-дизайн гине через непотрібність. Як окрема галузь він вичерпав усі свої можливості, до того ж сучасні поєднання технічних та культурних трендів вимагають більш широкого підходу. Нині інтернет-сторінки є лише центрами Досвіду користування (User Experience, UX), а отже дизайнери мають перейти до наступної сходинки: створювати актуальні продукти та екосистеми.

Серед симптомів загибелі галузі виділяють наступні:

  1. Широке використання шаблонів

Зараз контент найчастіше організовують за допомогою шаблонів. Є сервіси, що їх пропонують, серед яких: WordPress, Blogger, Drupal. Це економить час та кошти на створення сайту і дає змогу зосередитися на контенті.

  1. Шаблони веб-дизайну вже усталені

Інновацій на ниві веб-дизайну останнім часом не з’являлося, бо інтернет-сторінки вже мають усі необхідні для користувачів компоненти. Для них усталеність в оформленні різних сайтів є зручною. Тож в цьому випадку креативність може навіть зашкодити.

  1. Автоматизація та штучний інтелект

Новим трендом є застосування автоматизованих сервісів веб-дизайну. Вважається, що його початківцем став The Grid. Він дає змогу сконструювати сайт за допомогою штучного інтелекту. Підбір оформлення здійснюється з-поміж дизайнерської бази, заздалегідь створеної людьми на основі аналізу контенту. Тож тепер однією з основ конкуренції може стати менша кількість втручань людини у розробку.

  1. Сторінки в Facebook як бізнес-сторінки

Функції сайтів, що представляють бізнес в інтернеті, наразі перейняв Facebook. Це безкоштовно, віруси відсіюються, що надає змогу повноцінно себе представити. До того ж, завести спільноту на Facebook не важче, ніж власний аккаунт. Це позбавляє необхідності створювати власний сайт.

  1. Мобільні девайси «вбивають» сайти

Люди рідко заходять на сайти з телефонів, безпосередньо вводячи їх адреси. Перевага надається мобільним додаткам, які й пропонуються великими сайтами, блогами та порталами. За умов низької швидкості передачі інформації для телефонів, це — єдина гарантія, що користувач побачить повний обсяг інформації сторінки.

Наразі користувачі потребують не збільшення кількості сайтів та «битви дизайнів», а їх зменшення, бо на перший план виходить інформація. Це погіршить статистику відвідування сайту, але загалом досвід користування покращиться.

Тут йдеться про впровадження електронних помічників, таких як Siri та Google Now. Вони допомагають конденсувати шматочки потрібної інформації з інших сервісів.

За таких умов, пише портал, для веб-дизайнерів перспективним є перехід до UX-дизайну, тобто створення електронних продуктів, інструментів та екосистем. Адже їх всі треба розробити, спланувати та управляти ними.

Нагадуємо, Media Sapiens писав, що киянин зверстав «плаский» дизайн для Facebook, чим викликав ажіотаж в західних блогах.

Раніше повідомлялося, що веб-дизайнер із США Джастін Фолі розробив «найексклюзивніший сайт на світі» — щоб на нього потрапити, треба відстояти чергу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Mashable
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду