Лонгріди можуть залучати на сайт такий самий трафік, як і топові новини – Ілона Фанта

Лонгріди можуть залучати на сайт такий самий трафік, як і топові новини – Ілона Фанта

17:50,
18 Грудня 2014
13536

Лонгріди можуть залучати на сайт такий самий трафік, як і топові новини – Ілона Фанта

17:50,
18 Грудня 2014
13536
Лонгріди можуть залучати на сайт такий самий трафік, як і топові новини – Ілона Фанта
Лонгріди можуть залучати на сайт такий самий трафік, як і топові новини – Ілона Фанта
Автори:
Про те, що таке лонгрід та чим він цікавий для сучасних онлайн-медіа в рамках Ukrainian Media E-School розповіла медіаексперт, директор з розвитку та зв'язку Інституту розвитку регіональної преси Ілона Фанта.

Лекція відбулася у рамках Ukrainian Media E-School, організованої Незалежною асоціацією телерадіомовників (НАМ) у співпраці з Deutsche Welle.

За словами медіатренерки, в українському медійному середовищі термін лонгрід трактується як специфічна форма заверстки матеріалів. В цьому форматі можуть публікуватися лайфові історії, нариси, інтерв’ю.

Аби пояснити специфіку формату, Ілона Фанта нагадала історію інтернет-медіа.

«Коли на початку 2000-их інтенсивно почав розвиватися інтернет та нові медіа, ми пішли туди за новинами, тому що це було зручно і швидко. Ми не хотіли чекати газет, випусків новин. Знали, що з’явилися новинні сайти і що вони працюють дуже швидко», - розповіла експертка.

Вона нагадала, що далі новина почала активно розвиватися й захопила весь медіапростір, журналісти переймалися тим, якими мають заголовки, ключові слова, кількість знаків і «відточили це буквально до мистецтва».

Проте деякі жанри, за словами Ілони Фанти, не знайшли себе в умовах нового часу. Пізніше, у 2005- 2009 роках, онлайн-медіа почали доповнювати текстовий формат мультимедійним, з’являлися складні сторітелінгові проекти.

Цьому, на думку лекторки, дуже сприяла поява соціальних мереж. Якщо раніше трафік залежав від того, наскільки правильно виписана новина та як підібрані ключові слова, то тепер це вже не важливо: у соціальних медіа діють зовсім інші принципи. В онлайн-журналістів з’явилася можливість писати цікаві історії, добираючи при цьому «журнальні» заголовки.

«Лонгріди можуть залучити на ваш сайт такий же трафік, як і топові новини, - каже Ілона Фанта. – Але топові новини не завжди трапляються. Можливо таке, що впродовж кількох тижнів не відбувається нічого, що привело б на ваш сайт багато трафіку. Лонгрід натомість можна добре популяризувати і залучати таким чином аудиторію», - зауважила Ілона Фанта.

При цьому, на її думку, особливо важливо правильно підібрати тему та якісно виконати свою роботу. Таким матеріалом далі ділитимуться одне з одним користувачі соцмереж і таким чином потраплятимуть на сайт.

Експертка навела приклади цікавих українських лонгрідових проектів, зокрема The Ukrainians, Історія Євромайдану (видання The Insider), історії Майдану від видання Новое время.

Вона зауважила, що висока вартість подібних матеріалів є міфом. За її словами, сьогодні інструменти для створення такого контенту є доступними для усіх медіа. При цьому лекторка звернула увагу, що попри наявність технічних можливостей для підготовки лонгрідів, їх зовсім немає в українських регіональних виданнях.

Ілона Фанта додала, що лонгрід – це завжди історія, а не новина чи гостра проблемна ситуація. Тому, за її словами, не варто намагатися використати такий формат у швидкоплинних темах.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду