«Європейська Медіа Платформа» висловлює свою стурбованість небезпечними для свободи інтернету резолюціями, що можуть бути прийняті у рамках заходу. У зв'язку з цим організація звертається до членів української делегації конференції у Пусані з проханням не підтримувати пропозиції, які формально захищають національний суверенітет в інтернеті, а на ділі можуть стати засобом введення цензури.
MediaSapiens публікує повний текст звернення:
Відкрите звернення міжнародної громадської організації «Європейська Медіа Платформа» до української делегації, що бере участь в Повноважій конференції Міжнародного Союзу Електрозв'яку
20 жовтня 2014 року в Пусані (Південна Корея) розпочала роботу 19 Повноважна Конференція Міжнародного Союзу Електрозв'язку (ПК-14). Питання, що там розглядаються, мають надзвичайне значення як для подальшого розвитку політики управління Інтернетом в цілому, так і для України зокрема.
Українська делегація на чолі з Головою Держспецзв'язку Володимиром Звєрєвим бере в цьому заході надзвичайно активну роль, і її учасників вже можна привітати з першими перемогами: виступом п. Звєрєва з політичною заявою (зокрема і щодо ситуації з використанням частотних присвоєнь на тимчасово окупованій території Криму), а також з обранням директора з питань радіочастотних присвоєнь Українського державного центру радіочастот Євгена Хаірова членом Радіорегламентного комітету МСЕ. Що ми і робимо, в одночас вітаючи відкрите обговорення майбутньої участі України в ПК-14 під час Третього Міжнародного Форуму «Медіа за інформаційне суспільство», що відбувся 2 жовтня 2014 р. за підтримки Комітету Верхової Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій і проекту Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».
В той же час міжнародна громадська організація «Європейська Медіа Платформа» звертає увагу членів делегації, а також усієї української спільноти на питання, що не були обговорені з громадськістю, тому що їх вносять до порядку денного ПК-14 тільки зараз, і які стосуються управління Інтернетом. Така практика не відповідає вимогам відкритості та підзвітності, і ми закликаємо українських представників в МСЕ відкрито її засудити. Водночас пропонуємо створити робочу групу за участі депутатів ВРУ, представників профільних державних установ, громадських організацій, ІТ бізнесу, експертів і активних інтернет-користувачів для вивчення та втілення в життя європейських стандартів управління Інтернетом (зокрема, рекомендації Ради Європи щодо захисту прав людини для користувачів Інтернету), розробки програми інтеграції України в європейське інформаційне суспільство, приєднання України до європейського Цифрового порядку денного, підготовки звіту з виконання Туніської програми для інформаційного суспільства (WSIS+10).
Які рішення намагаються проштовхнути в Пусані представники держав, де Інтернет можна отримати лише «за талонами»? Як позначаться на гаманцях користувачів намагання провайдерів змусити Google та інших платити за контент? Хто буде мати доступ до вашого особистого електронного листування і хто буде відслідковувати, з якого сайту та що саме ви собі завантажили?
Зрозуміти, який вплив мають на наше повсякденне життя резолюції з малозрозумілими назвами, що їх обговорюють зараз в Пусані, дуже складно навіть фахівцям. І саме тому делегації країн-членів ЄС, США, Канада та багато інших країн категорично проти їхнього ухвалення. Два роки тому Україна за вказівкою Кремля опинилась в зовсім іншій компанії, підписавши нову редакцію Регламенту МСЕ. Зараз часи змінились. Будемо пильнувати! В тому числі і за допомогою сторінки у Facebook Following Busan ITU PP (https://www.facebook.com/pages/Following-Busan-ITU-PP/1504333633153420?sk=timeline) та хештегів #Plenipot14 #PP14
Директор мНУО «Європейська Медіа Платформа» Оксана Приходько