2% українських доменів – кириличні. Фахівці оцінюють експеримент неоднозначно

00:00,
21 Лютого 2011
1645

2% українських доменів – кириличні. Фахівці оцінюють експеримент неоднозначно

00:00,
21 Лютого 2011
1645
2% українських доменів – кириличні. Фахівці оцінюють експеримент неоднозначно
Адміністратор називає запровадження IDN-доменів успішним, у галузевій асоціації думають інакше, а західний експерт закликає постривати з висновками.

Доменів, записаних кирилицею, у доменних зонах com.ua та kiev.ua близько десяти тисяч – 2% від загальної кількості сайтів, зареєстрованих у доменній зоні ua. Про це повідомив під час VII Конгресу «Україна на шляху до інформаційного суспільства» адміністратор домену UA Дмитро Кохманюк. На його думку, такий результат свідчить про успіх проекту запровадження кириличних доменів на українському ринку.

 

Доменні імена IDN (Internationalized Domain Names) складаються зі слів, записаних літерами національного алфавіту, але вимагають одночасного використання латиниці для запису правої частини доменної адреси com.ua або kiev.ua.

 

Натомість, заступник голови правління Інтернет-асоціації України Олександр Ольшанський висловив сумнів щодо зацікавленості українських користувачів інтернету в запровадженні цього типу доменів. Він зауважив, що кириличні домени не є на 100% локалізованими, оскільки в записові використовуються літери двох алфавітів. За інформацією пана Ольшанського, більше половини зареєстрованих в Україні кириличних доменів належать великим компаніям, які були вимушені реєструвати їх, аби запобігти кіберсквотерству – захопленню доменів третіми особами.

 

Загалом Олександр Ольшанський негативно оцінює політику адміністрування українського доменного простору, вважаючи її неефективною. «Якби доменна зона мала нормального адміністратора, він би не допустив, щоб головним пріоритетом на 2010 рік був початок реєстрації доменів кирилицею. Адже є значно важливіші завдання», - сказав він, виступаючи на конгресі. Зокрема, одним із ключових питань, на вирішення яких чекає інтернет-спільнота України, на його думку, є розробка уніфікованих правил реєстрації регіональних доменів. Нинішні є нечіткими – наприклад, за словами пана Ольшанського, реєстратор у Вінниці вимагає від заявників надання «прописки» в області.

 

«Ще рано робити висновки. IDN-домени – це все ще експеримент, - прокоментував «Медіаграмотності» ситуацію голова громадської консультативної ради корпорації ICANN Олів’є Крепен-Леблон. – Ми запровадили їх на прохання кількох великих країн та регіонів. У першу чергу це Китай та країни Близького Сходу. Таким чином, ми надаємо користувачам інтернету можливість вибору: використовувати латиницю чи власний алфавіт. Такий вибір – це додатковий вимір свободи, а це завжди добре. Однак, буду відвертим, ефективність цього рішення буде більш зрозумілою з часом. Нас звинувачують у “балканізаціїінтернету, фрагментації глобального простору на окремі регіони. Не всі попередні експерименти з модернізації системи доменів можна вважати безумовним успіхом. Досить складно йдуть справи у таких нових доменів верхнього рівня як .aero, запроваджений на прохання авіакомпаній. Серед користувачів цього домену немає великих авіаперевізників. Отже, ми стежимо за тим, як працюють IDN-домени у світі. Багато що залежить від ефективності місцевих реєстраторів та адміністраторів, від того, що підтримує їх бізнес та спільнота користувачів».

 

Реєстрація IDN-доменів у зонах com.ua та kiev.ua почалася в Україні 19 жовтня 2010 року. На початку імена кирилицею реєструвалися виключно для власників торгових марок та брендів. Вільна реєстрація почалася в кінці грудня 2010 року.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду