Російські ЗМІ назвали проукраїнський мітинг в Донецьку «за федералізацію», а нападників – «націоналістами»

Насправді, на кількатисячну мирну ходу за єдність України напали кілька десятків агресивно налаштованих молодиків із палицями. Про це з місця подій, зокрема, повідомив журналіст «Дзеркала тижня» Євген Шибалов, який теж постраждав від рук нападників. Як повідомляє видання «Новости Донбасса», нападники були із георгіївськими стрічками.

Кадри побиття одного з учасників ходи:

Натомість російський ИТАР-ТАСС заявив, що в Донецьку відбувалася багатотисячна антифашистська хода проти акцій, присвячених річниці заснування дивізії СС «Галичина».  Нападників інформагентство назвало «ультра націоналістами».


Канал «Россия 24», показуючи кадри з мирної ходи за єдність України, заявив, що «футбольні фанати напали на прихильників федералізації». За словами кореспондента Станіслава Назарова, «ультранаціоналісти, молодчики в один момент почали бити перехожих».

Російський Первый канал повідомив, що у Донецьку відбулися зіткнення із «приїжджими із Західної України» та «противниками київської влади». При цьому, канал замовчує, що відбулася не сутичка, а побиття, та не називає нападників. Як журналісти визначили, звідки приїхали мітингувальники, у повідомленні не вказано.

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Дошка ганьби брехливих журналістів»

comments powered by Disqus