Писати зараз чи відкласти до понеділка? Часові закономірності соцмедіа

00:00,
30 Березня 2011
1712

Писати зараз чи відкласти до понеділка? Часові закономірності соцмедіа

00:00,
30 Березня 2011
1712
Писати зараз чи відкласти до понеділка? Часові закономірності соцмедіа
Дослідник соціальних медіа Ден Дзарелла радить, коли варто писати у твітер, фейсбук та надсилати електронні листи, щоб бути почутим.

У публікації «Як стати зіркою Twitter», яку свого часу вподобали наші читачі, американський журналіст і твітерянин-п’ятдесятитисячник Деррен Ровелл радив задля більшої ефективності дописів досліджувати активність аудиторії і писати саме тоді, коли вас читають. Справді, користувачам соцмереж добре відома драматична різниця між годинами пік, коли френдстрічка несеться, немов гірський потік, і годинами затишшя, коли читати нічого. Кожному блогерові знайома суботня дилема «писати зараз чи відкласти до понеділка?».

 

Дослідник соціальних медіа Ден Дзарелла, що працює у компанії HubSpot, - і, між іншим, має 33 тисячі фоловерів у твітері, - презентував висновки дослідження активності аудиторії та ефективності меседжів у соціальних медіа, які цитує Nieman JournalismLab. Ось деякі з них:

 

1. Хочете якомога більше фоловерів? Пишіть якомога більше. Представники «еліти» твітера надсилають у середньому 22 твіти на день, і між кількістю їхніх повідомлень та кількістю фоловерів існує кореляція.

 

2. Хочете, щоб на ваші твіти звертали більше уваги? Не пишіть забагато. Мікроблоги, що випльовують більш ніж два повідомлення з гіперлінками на годину, набридають читачам дуже швидко. Оптимальна кількість – одне повідомлення на годину або навіть менше.

 

3. Хочете, щоб вас чули – пишіть тоді, коли вам не заважатиме шум. Увечері та у вихідні аудиторія соціальних медіа є дещо меншою, ніж у розпал робочого дня, але ви матимете й значно менше конкурентів у змаганні за увагу читача. Суботній читач радше присвятить десять секунд читанню вашого повідомлення і хвилину – переходові на ваш сайт, читач робочого дня кине оком і побіжить далі.

 

4. Вихідні – прекрасний час для соціальних медіа. Уявлення про те, що вранці вихідного дня «всі сплять», у першу чергу також стосується ваших конкурентів – новинних сайтів. Користувачі соцмереж, які вже прокинулись, мають багато часу й натхнення для читання і коментування. У Фейсбуку аудиторія вихідного дня ще активніше, ніж у твітері, адже багато компаній блокує доступ до соцмережі, і їхні працівники відтягуються у вікенд.

 

5. Хочете, щоб ваше повідомлення ретвітили? Пишіть у другій половині дня. Активність ретвітів є найвищою між 14 і 17 годинами робочого дня, пік - о 16 годині. Більше про активність ретвітів можна прочитати на TweetWhen.

 

6. Не бійтесь повторюватись. З погляду нетикету це звучить сумнівно, але, за словами Дена Дзарелли, немає нічого страшного в тому, щоб повторити один і той самий твіт чи пост кілька разів протягом дня. Достатньо лише почекати кілька годин. Якщо у вас досить велика аудиторія, найімовірніше, що читачі в оригінального повідомлення та повторів будуть різні. Для прикладу, Ґай Кавасакі (Guy Kawasaki) провів експеримент, повторюючи один і той самий твіт із посиланням щодня протягом дев’яти днів – кількість переходів за лінком залишалась високою.

 

7. Аудиторія вашої розсилки – недавно зареєстровані. Дослідження 9,5 мільярдів електронних листів та реакції на них засвідчило, що найактивніше імейл-розсилки читають у перші дні після підписки. Активність читання розсилок поступово знижується і зазвичай сходить нанівець за чотири місяці. Трохи більші шанси бути прочитаними мають листи, що приходять у вихідні або вранці робочого дня.

 

Тим, хто прагне збудувати свою стратегію просування в соціальних медіа, Ден Дзарелла нагадує: це не точна наука, тут майже все залежить від інтуїції. «Любіть своїх покупців, пригортайте своїх фоловерів, заводьте з ними розмови. Це хороша порада, з якою кожен погодиться, але нічого конкретного в ній немає», - каже експерт. Більше матеріалів дослідження можна побачити тут.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду