48 % українців не знають власників національних ЗМІ — опитування

theunboundedspirit.com

Про це свідчать результати щорічного опитування «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів ЗМІ у 2018 року». Дослідження виконала соціологічна компанія InMind на замовлення міжнародної громадської організації Internews в рамках «Проекту У-Медіа» USAID. У травні-червні цього року InMind опитала 4000 респондентів (18-65 років).

52 % з них сказали, що знають власників національних медіа. З регіональними ЗМІ ситуація гірше: їхніх власників знають лише 35 % респондентів. Разом з тим, порівняно з попередніми роками, у цьому питанні є позитивна тенденція.

Крім того, дослідження показало, що до 65 % зросла частка тих, хто знає про замовні матеріали у медіа. Хоча з них лише третина відповіли, що вміють їх розрізняти. Основним джерелом замовних матеріалів опитані назвали телебачення. 65 % з них вважають, що політичну рекламу тут потрібно заборонити.

Телебачення також залишається основним джерелом новин. Його дивляться 77 % українців. Сайти новин читають 60 % опитаних, інформацію з соціальних мереж черпають 53 %, а з радіо — 26 %. Лише 21 % респондентів читають друковані ЗМІ, що на 3 % менше, ніж минулого року.

Із результатами минулорічного дослідження можна ознайомитися тут

comments powered by Disqus