Юна цензура: чому статті учнів видаляють зі шкільних видань

hightimes.com

Як пише The New York Times, у 1988 році Верховний суд США постановив, що освітній округ Міссурі діяв законно, прибравши з учнівської газети шпальту про розлучення та підліткову вагітність.

З того часу шкільні адміністрації змогли запровадити цензуру у локальних виданнях, викидаючи тексти, які вони вважають погано написаними або «несумісними з загальними цінностями цивілізованого суспільного устрою». Разом з тим, чотирнадцять штатів мають закони, спрямовані на захист шкільних публікацій.

Ніякої критики 

У школі міста Проспер відомо про три випадки цензурування директором Джоном Бурдeтом (John Burdett) шкільного сайту Eagle Nation Online

Перша суперечка стосувалася статті про скасування «дня фільму» — шкільної традиції, яка дозволяла класу, що зібрав найбільшу кількість грошей на благодійність, сходити на фільм під час уроків. Пан Бурдет наказав вилучити матеріал про це.

Наступний інцидент торкався позиції нинішнього помічника редактора 16-річної Хейлі Стек (Haley Stack), яка виступала проти видалення зі шкільної програми роману «Внутрішній конфлікт» (A Separate Peace). Директор Бурдек цитував граматичні помилки і наказав зняти текст. За кілька тижнів, пані Оглесбі-Петтер, яка очолювала Eagle Nation Online і має багато журналістських нагород, дізналася, що її контракт не буде подовжений.

Третя суперечка стосувалася судження 16-річної Неха Мадхіри (Neha Madhira) щодо акції протесту проти вільного продажу зброї National School Walkout. Акція відбулася 20 квітня і була організована після різанини в школі Marjory Stoneman Douglas штату Флорида. Махіра критикувала ряд активностей у своїй школі: групові вправи, співання шкільної пісні в коридорах, 30-секундну хвилину тиші.

Неха-Мадхіра-Neha-Madhira

Неха Мадхіра показує свою фотографію з Лорі Оглесбі-Петтером, контракт якої не був продовжений.

Пані Стек та Мадхіра додали, що вчителі не давали вийти учням, які намагалися приєднатися до демонстрації, а шкільні співи перебивали учні, які жартували про розстріли і показували нацистські знаки. «Це був безлад, — каже пані Стек. — Про що і написала Неха».

Прибрати розслідування

У Геррімані, штат Юта, шкільне видання наразилося на неприємності після того, як почало «копати» тему, яку адміністрація в школі Herriman намагалася зберегти у таємниці: причину звільнення вчителя історії.

18-річний Конор Спар (Conor Spahr) більше місяця намагався дізнатися чому вчитель припинив вести заняття. Зрештою, Спар написав у виданні The Herriman Telegraph, що вчитель «надсилав вкрай невідповідні повідомлення учням жіночої статі». Дані були надані анонімно і позначені у статті як «джерело». Одразу після того, як стаття вийшла, її видалили.

«Спочатку я подумав, що це збій, — розповідає Спар. — Але коли ми побачили, що весь веб-сайт не працює, ми зрозуміли: щось негаразд».

Спару і Максу Гордону, 18-річному екс-головному редактору видання, довелося створювати новий сайт The Herriman Telegram і перевидавати цю статтю. 

У січні під час розслідування поліції вчитель зізнався, що надіслав недоречне текстове повідомлення підлітку.

Без інтиму

Але шкільні адміністрації турбують не лише розслідування та статті про протести. Редактори та журналісти у вищій школі San Juan Hills, штат Каліфорнія, в березні викликали фурор спеціальним випуском газети The Express про стосунки та секс.

«У нас було п'ять анонімних оповідань, що характеризують особистий досвід учнів з різним бекграундом, стосунками, сексуальним досвідом, — каже 18-річна Олівія Фу, екс-головний редактор The Express. — Вони розповідали про свої стосунки у старших класах».

У колонці «Довгостроковий» (Long-Term) дівчина описує свій «емоційно важкий» розрив стосунків із хлопцем. В «Очікування до шлюбу» гетеросексуальна пара пояснює, чому вони вирішили утриматися від сексу. У розділі «Гей» учень розповідає про зустріч для сексу у мотелі з двома партнерами. «Страх перед вагітністю» говорить про побоювання сексуально активної учениці. А колонка «Бісексуал» оповідує про учня, який каже: «Я часто ненавидів себе за свою сексуальність». Усі герої ділилися історіями анонімно.

sex-in-school-newpaper

Спеціальний випуск газети The Express.

В електронному листі до батьків, директор школи Дженніфер Смаллі вибачився за «потрясіння та невдоволення, яке ми відчували, коли відкрили цей номер газети». Відповідальний за видання Білл Кайзер був тимчасово відсторонений з посади. Через хвилювання, що його можуть звільнити, учні швидко прибрали ці тексти.

Спікер освітнього округу Райан Бурріс (Ryan Burris) заявив, що  такі тексти несуть для учнів потенційну небезпеку. Оскільки, наприклад, у колонці «Гей» описується історія, де принаймні «один з трьох чоловіків, що беруть участь у цій діяльності, не досяг 18 років».

Крім того, директор школи повідомив про цей випадок службу захисту дітей, оскільки законодавство Каліфорнії вимагає від посадових осіб школи повідомляти про будь-яку «підозру жорстокого поводження з дітьми».

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про те, як у США директорка школи пішла у відставку після розслідування учнівської газети.

comments powered by Disqus