5 способів використання соціальних медіа в журналістській роботі
5 способів використання соціальних медіа в журналістській роботі
У розмаїтті рекомендацій журналістам щодо інтеграції соціальних медіа в його роботу та життя, - чимало їх ви знайдете й на нашому сайті за теґом «корисні поради», - нелегко виокремити головне. Асоціація новин радіо, телебачення та цифрових медіа спробувала це зробити, звівши ключові поради до п’яти пунктів. Декому з вас вони можуть видатись чимось із репертуару Капітана Очевидність, та все ж навіть очевидне варто інколи згадувати й переосмислювати.
1. Зв’язуйтесь із людьми, цікавими вам і вашим читачам
Якщо ви знаєте свою аудиторію та спеціалізуєтесь на певній тематиці, знайдіть у твітері, фейсбуку та інших соціальних мережах людей, які є знаковими для ваших читачів чи для вашої сфери. Знайдіть сторінки асоціацій, товариств чи громадських організацій, які можуть бути джерелами інформації із цікавих вам тем. Додайте їх у френди, відстежуйте їхні новини, анонси й цікаві дискусії. Зробіть у твітері кілька списків і розбийте свої контакти за категоріями, наприклад, за галузями промисловості чи за регіональною ознакою. Вам буде простіше орієнтуватись в інформаційних потоках.
2. Шукайте за ключовими словами і фразами
Люди поширюють інформацію про події, в яких беруть участь, і висловлюються щодо важливих для них проблем, і цим необхідно скористатись. Від учасників подій ви дізнаєтесь більше і швидше, ніж із стрічок інформагентств. Найкраще для такого пошуку придатний твітер.
3. Звертайте увагу на коментарі й дискусії
Хоч де ви знайшли інформацію – у фейсбуку, в твітері, на власному сайті, - уважно читайте коментарі й виділяйте активних учасників обговорення. Зверніться до них по окремий коментар – думки обізнаних людей і дискусії в коментарях часто дозволяють побачити історію в новому ракурсі, знайти її продовження.
4. Запитуйте
Якщо ви стали свідком цікавої дискусії на сайті, запитуйте про те, що вам хотілося б знати, в активних учасників. Не вагайтеся й просіть людей звертатись до вас із ідеями та пропозиціями щодо тем майбутніх публікацій. Ініціюйте дискусії, а якщо потрібно, зв’язуйтесь із особливо цікавими учасниками особисто. Часом журналісти відмовляються дискутувати в онлайні, побоюючись конкурентів, які можуть сплагіювати їхні ідеї, думки та теми. Насправді ці побоювання дещо перебільшені. Але, якщо ви справді хочете уникнути передчасного розголосу, спілкуйтесь із цікавими вам людьми приватно.
5. Зважайте на чутки
У соціальних мережах поширюється дуже багато неперевіреної інформації. Журналістам не слід брати чутки на віру, одначе спробувати перевірити їх, з’ясувати деталі й обставини деколи варто. Дещо виявиться інформаційним шумом, але дещо – таки правдою, яка принесе вам ексклюзивну інформацію. Якщо ви бачите, що якась тема стає популярною, намагайтесь зібрати якомога більше думок і відокремити правду від вигадки.
«Медіаграмотність»