Знімаємо новини мобільним телефоном
Найперше – дізнайтеся специфіку свого телефону. Нокії дуже добре знімають макрофото, але у темряві їхні матриці дають сильний шум. Айфон 4 робить на порядок кращі світлини, ніж айфон 2, але з примусово ввімкненим спалахом все буде бірюзове і так далі. Почитайте відгуки про камеру в інтернеті, бажано – перед тим, як купляти телефон.
Пограйтеся з налаштуваннями, вивчіть всі опції, щоб швидко переключатися на потрібну, і протестуйте камеру в умовах поганого освітлення, вдома, на вулиці, під час руху пішки та їзди на авто і так далі. Можна не розбиратися в нюансах мегапікселів та світосили, але потрібно відчувати, де камера може зробити гарний знімок, а де не може.
Запам’ятайте, де включається режим серії, і використовуйте його. Якщо такого режиму немає, просто робіть багато дублів світлин там, де є можливість. У професійних фотографів такі гарні знімки не лише тому, що у них дорога техніка та напрацьована роками майстерність, а й через те, що вони обирають один вдалий кадр з відзнятих 10-20.
Знімайте у найкращій можливій якості. Стежте за тим, щоб у телефоні було досить вільного місця для фото і відео.
Якщо стоїть вибір, пересвітити фото чи недосвітити, краще недосвітити – це можна виправити програмами на комп’ютері, а пересвічений знімок вже ніщо не врятує.
Знімаючи відео, завжди починайте зі статики (хоча би секунду), а потім плавно переходьте у динаміку: панорама, наплив. У кінці руху знову зробіть статичну паузу. Не робіть різких рухів. Для тривалих статичних зйомок намагайтесь знайти імпровізований штатив: покладіть руку з телефоном на паркан, дерево чи хоча на коліно. Не перевертайте телефон перпендикулярно без крайньої необхідності, це або ускладнить сприйняття, або вимагатиме монтажу.
Якщо є можливість підійти ближче, завжди краще зробити це, ніж використовувати зум: зум у телефонах цифровий, і кожне збільшення зображення відбувається за рахунок погіршення його якості. Таке збільшення можна зробити у монтажній програмі пост-фактум.
«Медіаграмотність»