Знімаємо новини мобільним телефоном

00:00,
12 Квітня 2011
1228

Знімаємо новини мобільним телефоном

00:00,
12 Квітня 2011
1228
Знімаємо новини мобільним телефоном
«Мобільна журналістика» - такий курс уже викладають у США. Кілька порад щодо того, як відзняти телефоном матеріал, який можна швидко змонтувати і не соромно викласти на новинний сайт.

 

Найперше – дізнайтеся специфіку свого телефону. Нокії дуже добре знімають макрофото, але у темряві їхні матриці дають сильний шум. Айфон 4 робить на порядок кращі світлини, ніж айфон 2, але з примусово ввімкненим спалахом все буде бірюзове і так далі. Почитайте відгуки про камеру в інтернеті, бажано – перед тим, як купляти телефон.

 

Пограйтеся з налаштуваннями, вивчіть всі опції, щоб швидко переключатися на потрібну, і протестуйте камеру в умовах поганого освітлення, вдома, на вулиці, під час руху пішки та їзди на авто і так далі. Можна не розбиратися в нюансах мегапікселів та світосили, але потрібно відчувати, де камера може зробити гарний знімок, а де не може.

 

Запам’ятайте, де включається режим серії, і використовуйте його. Якщо такого режиму немає, просто робіть багато дублів світлин там, де є можливість. У професійних фотографів такі гарні знімки не лише тому, що у них дорога техніка та напрацьована роками майстерність, а й через те, що вони обирають один вдалий кадр з відзнятих 10-20.

 

Знімайте у найкращій можливій якості. Стежте за тим, щоб у телефоні було досить вільного місця для фото і відео.

 

Якщо стоїть вибір, пересвітити фото чи недосвітити, краще недосвітити – це можна виправити програмами на комп’ютері, а пересвічений знімок вже ніщо не врятує.

 

Знімаючи відео, завжди починайте зі статики (хоча би секунду), а потім плавно переходьте у динаміку: панорама, наплив. У кінці руху знову зробіть статичну паузу. Не робіть різких рухів. Для тривалих статичних зйомок намагайтесь знайти імпровізований штатив: покладіть руку з телефоном на паркан, дерево чи хоча на коліно.  Не перевертайте телефон перпендикулярно без крайньої необхідності, це або ускладнить сприйняття, або вимагатиме монтажу.

 

Якщо є можливість підійти ближче, завжди краще зробити це, ніж використовувати зум: зум у телефонах цифровий, і кожне збільшення зображення відбувається за рахунок погіршення його якості. Таке збільшення можна зробити у монтажній програмі пост-фактум.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
solojourno.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду