Робоча група схвалила проект навчальної програми «Медіаосвіта»

00:00,
12 Квітня 2011
733

Робоча група схвалила проект навчальної програми «Медіаосвіта»

00:00,
12 Квітня 2011
733
Робоча група схвалила проект навчальної програми «Медіаосвіта»
Курс «Медіаосвіта» не менш важливий, ніж біологія чи хімія

Робоча група з медіаграмотності схвалила проект навчальної програми «Медіаосвіта (медіаграмотність)» для слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, розроблений Міністерством освіти і науки, молоді та спорту й Академією української преси. Таке рішення члени робочої групи прийняли на засіданні 12 квітня.

 

Програма «Медіаосвіта» спочатку може бути запроваджена в декількох інститутах післядипломної педагогічної освіти, потім втілена у вигляді окремих модулів в навчальних програмах курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл всіх категорій, а згодом як окремий курс – у вишах та школах. Про це повідомив завідувач сектора післядипломної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти Віктор Мележик. Під час обговорення проекту навчальної програми він запропонував розширити перелік термінів і ввести до класифікатора професій медіапедагогів і медіапсихологів.

 

На думку генерального директора Української асоціації видавців періодичної преси Олексія Погорєлова, в проекті мало аналізу «живих» ЗМІ, він вважає, що має бути більше кейсів з прикладами.

 

Також члени робочої групи висловили пропозицію більше уваги приділити в програмі соціальним мережам, віртуальним іграм.

 

На думку членів робочої групи, навчальний курс «Медіаосвіта» є не менш важливим, ніж біологія чи хімія. Але перед упровадженням у школах його має затвердити Міносвіти. Потім слід надрукувати посібник для вчителів і підручники для учнів. «Найбільша проблема – це кадри. Але те, що “Медіаосвіта” читатиметься в усіх закладах освіти – це великий позитив, бо таких курсів ще не було в Україні», – сказав завідувач відділу педагогічної і післядипломної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міносвіти Володимир Даниленко.

 

Координатор програми «У-медіа» Ірина Негреєва зауважила, що діти повинні навчитися критично оцінювати інформацію ЗМІ. На її думку, допомогти запровадити медіаосвіту в Україні можуть громадські організації. «В українському суспільстві вже давно сформувався запит на медіаосвіту», – зазначила вона.

 

А президент Академії української преси Валерій Іванов нагадав, що відповідний навчальний курс в інших країнах існує вже десятиліття. Приміром, у Швеції – 60 років, у Росії – близько десяти.

 

«Медіаграмотність»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду