Як оформлювати посилання в тексті

00:00,
13 Квітня 2011
3457

Як оформлювати посилання в тексті

00:00,
13 Квітня 2011
3457
Як оформлювати посилання в тексті
Уніфікація з думкою про красу тексту та комфорт читача.

 

Виділяйте гіперпосиланням не більше 5 слів, у крайньому разі – 7-10, бо багато виділень робить текст «мерехтливим», він погано читається. В абзаці з п’яти речень три посилання – це межа.

 

Хай лінк відкривається в новому вікні, бо інакше читач із більшою імовірністю піде гуляти інтернетом далі і не повернеться на ваш сайт.

 

Якщо є можливість, у складних текстах краще використовувати спливаючі вікна з поясненнями або текстові підказки щодо значення термінів, механізм яких реалізований в самому html.

 

З точки зору пошукової оптимізації найкраще, коли лінк стоїть на смисловій частині речення: «Сьогодні у Пекіні на черговому фестивалі кулінарії китайці з’їли 5000 собак, що їх приготували провідні кухарі регіону. Про це повідомляє Baidu.com». Так пошуковим роботам легше індексувати зміст, і ваша стаття стоятиме вище у результатах пошуку.

 

Водночас багато медіа вимагають, щоб гіперпосилання на їхній сайт стояло на його назві. У такому випадку назву можна давати скорочено (без доменних розширень .com, .net тощо) і ставити лінк на ній. Правилом хорошого тону є посилатися безпосередньо на статтю, а не на головну сайту. Попри те, що «розкручувати» головну може бути вигідним і самому виданню-джерелу, користувача таке неінформативне посилання роздратує. Тому: «Нагадаємо, у Монголії минулого тижня відбувся аналогічний за розмахом захід, на якому, за інформацією Baidu, громадяни та гості країни з’їли півтора мільйони коників під гострим соусом». 

 

Прагніть давати якомога більше релевантним посилань на інші публікації вашого ресурсу, це дасть шанси підвищити відвідуваність. Вдалою з цієї точки зору є політика деяких ЗМІ вказувати на іменах і назвах (там, де вони вперше зустрічаються у статті) посилання на сторінку, де зібрані всі статті за цим внутрішнім тегом. Водночас, якщо немає автоматизації цього процесу, він забиратиме багато часу і тому непридатний для ресурсів, які містять багато матеріалів і роблять ставку на оперативність.

 

Наприкінці матеріалу зручним для читача буде хронологічний перелік матеріалів за темою або пов’язані матеріали – того ж автора, жанру чи тематики.

 

Визначтесь із корпоративним стилем вашого видання. Нехай в усіх текстах лінки будуть оформлені однаково.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
seoprofy.net
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду